Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuk ze stareho gramofonu do receiveru

Zdravim,

netusi nekdo jeste dostanu zvuk ze stareho Tesla gramofonu do receiveru Yamaha? Prikladam foto konektoru na gramofonu a schema konektoru na receiveru. Rad bych to nejak po kabelu dostal do receiveru nasledne do reprobeden - napr vstup AV5 / 6 . Pripadne, a to by byla velka machrovina, videl jsem nejake krabicky ktere prevedou analog zvuk a bezdratove to poslou pres bluetooth do receiveru...jde neco takoveho?

predem dik za tip

Co třeba tohle?
https://www.gme.cz/konektor-repro-sroubovaci-primy-cerny
Teď se lidi pomalu zbavují hifiškafů s repráky, určitě by se něco našlo ve sběrném dvoře, pokud si tam navážeš soudružský vztah až tam něco povezeš. Nebo dej někam inzerát, že za flašku sháníš čtyřohmové reprobedýnky. To bude asi nejjednodušší řešení. Já jsem se nedávno zbavil za odvoz gramofonu NZC421 - srdce mi krvácelo ale asi už bych pro něj neměl použití a za nějaký čas chátrání v dřevníku bych ho asi do toho sběrného dvora odvezl.
A dal jsem k němu i reprobedýnky co mi dal bratr - měl je k magnetofonu B700, ten již dřív vyhodil a na reprobedýnky zapomněl.
Nepíšeš co je to za gramo. Pokud je teslácký gramofon označený třemi písmenky a prostřední písmenko je Z, tak ten gramofon je se zesilovačem.
http://www.oldradio.cz/gramof.htm

a) výstup na gramofonu je pro repráky, ale nic ti nebrání to zapojit do AV5 nebo AV6 vstupu (jen to bude záviset na nastavené hlasitosti na gramu a musíš udělat kabel).
b) určitě by nebyl problém do gramofonu přidat výstup na 2 CINCH (vzít to ještě před koncovým zesilovačem).