Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nezhasíná display

Zdravím.
Mám W10 Pro a nastaveno zhasínání monitoru po 5 minutách. Spánek je vypnut úplně. Viz přílohy. Monitor je EIZO CS270. Na monitoru je Power Save nastaveno On. Přesto monitor po nastavených 5 minutách nečinnosti nezhasne.
Kontrola systému přes
Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
Dism /Online /Cleanup-image /Restorehealth
sfc /scannow
to nevyřešila a o další možnosti nastavení resp. opravy nevím.

Můžete mi prosím poradit co ještě zkontrolovat nebo změnit?

Taky Main Gááát.
Že by to, že to není externí monitor ve smyslu, který je patrně touto odpovědí myšlen?

Kupodivu existují i lidé, co používají klasický PC s připojeným monitorem místo notebooku. A to je zrovna můj případ. A za posledních x let patrně už od existence XP si tak nějak pamatuji, že se doba, kdy má zhasnout monitor se nastavuje v možnostech napájení a ne v nastavení monitoru. Tam je to v mém případě pouze povoleno. Bohužel nezhasne a to je obsahem mého dotazu.

Mailem mi přišla odpověď, která byla patrně následně smazána. I tak díky za ni.

Nebylo to neco jako Powercfg /Change -monitor-timeout-ac + cas ?
Powercfg /Change -monitor-timeout-ac 5

Bohužel to nepomohlo. Zadal jsem to jak přes CMD, tak i přes CMD jako správce a i po restartu počítače monitor stále i bez jakékoliv akce svítí a nezhasne.

To mě taky napadlo, ale jak a čím?

Počítač leží pod stolem, na něm je monitor a já jsem v jiné místnosti. A on nezhasne. Jen doplním, že Grafika je v tom nVidia GTX 750 Ti. Jedině co mě jako nesmyslné napadá, jsou mikrovibrace počítače, který je pod stolem. Ale jsou to opravdu jen mikrovibrace. Když na PC položím ruku tak jsou minimální a na stole je necítím vůbec. Dělal jsem víc jak 20 let v IT a s tím, že by to nějak ovlivňovalo, jsem se nesetkal.

Ty (mikro)vibrace jsou od větráků či HDD a nevadí tomu, mám bednu na stole vedle myši a "usíná" spolehlivě. Pak je ještě možné, že ta stará grafika/ovladače neumí správně vyhodnotit/odeslat "spánek", do monitoru prostě stále jde signál (monitor "usíná" na základě nepřítomnosti signálu).

Grafika hdmi výstup nemá. Monitor je připojen přes DVI kabel dodaný s monitorem.

Monitor původní od instalace W není, původně tam byl 24" DELL. To EIZO tam je od 2016 a přiznám se, že si nejsem jistý, jestli někdy zhasínalo. Při pohledu na doplatek za elektřinu jsem se dnes podíval na možnosti napájení a ono tam je 5 minut, ale monitor nezhasíná. Takže jsem se o to začal zajímat až dnes.

To už bohužel nemám. Jsem v čerstvě penzi a dosud neomezené možnosti s plnými regály za zády jsou pryč a přes kovida mě do bývalé práce nepustí. Prozatímní řešení s kouskem bílé samolepky na tlačítko pro vypnutí vypadá že funguje. Až kovid zmizí, zkusím monitor zapůjčit u bývalých kolegů.

Teď jsem si ještě vzpomněl, že existují různé typy DVI kabelů, ale tady asi taky problém nebude. Mám DVI-D dual link se všemi piny.