Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lze obnovit nastavení sítě bez účtu administrátora?

Zdravím.
Dcera je na Home office a u ikony pro nastavení sítě ji trvale svítí vykřičník. Je připojena přes kabel a občas má výpadky. Já jsem připojen pouze na jiném výstupu switche a problém nemám. Z toho usuzuji, že je problém v síti u ní. Jenže je běžný uživatel a admin přístup nemá.

Reset přes netsh ani přes okna, tak není možný. Je možné nějak provést opravu bez admin oprávnění?

to je její pc/notebuk nebo firemní?
má povolené dhcp nastavení? dostává správnou ip?
výpadky způsobuje vadné nastavení adres (třeba firemní dns napevno), nebo pravidla v korporátním firewallu v zrůdném korporátním antiviru?
někdy dřív to fungovalo, nebo má ten krám poprvé doma?
výpadky jsou při připojení do firmy (nejspíš přes vpn), nebo i při běžném surfování kamkoliv do sítě?

jako obyčejný user nemá na změnu ničeho z toho práva. ale jestli je to firemní nastavení, může šéfovi napsat, že s touto politikou na něj bude tak akorát myslet, ať vyhodí jejich it.

Je to firemní a z velkého mezinárodního korporátu, kdy admin sedí někde v Indii nebo možná v Austrálii. Konfigurace je záležitostí firmy. Sama nemá k ničemu přístup.

Na HO je už skoro 2 roky a celou dobu má stejné vybavení. Notebook + 2 externí monitory. Ten vykřičník se tam objevil v poslední době. Je na tom přes VPN připojena do firmy a připojení na Internet sice má, ale nevyužívá ho mimo záležitosti, které souvisejí přímo s její prací. Pro vlastní požadavky má svůj nb, který má přes wifi a funguje bez problémů ale kvůli wifi poněkud pomaleji. Na filmy je to ale dostatečné. ;-)

Je celkem jedno, kde ten admin sedí. Pokud to je firemní síť, tak má všude přístup. A určitě má nějakého místního "fámula", který řeší lokální záležitosti. Možná můžeš zkontrolovat nějaké obecné věci okolo - router a připojení.

To je jen skoro pravda, že to je jedno. Domluva s adminem, který sedí v baráku je jiná než když to musí projít přes korporátního pavouka. A tomu se dcera chtěla vyhnout. Problém s routerem a připojením to není. Viz úvodní dotaz.
Nějak to dopadne. Až to komplet spadne, tak pak se i ten pavouk podvolí.

ptal jsem se jestli dostává korektní nastavení sítě od svého routeru. celý výpis v cmd.exe: ipconfig -all

korporát, čili škodlivý av s firewallem se dá očekávat. nám se mimo fabriku fw odblokuje, jinak by ten krám byl nefunkční.
přístup na běžné stránky v prohlížeči - bez spuštění firemního vpn - slouží k ověření, že jí připojení ven funguje jak má.
s vpn se připojuje na internet přes firmu.

červený křížek může znamenat vypršený firemní certifikát, nespojení na firemní server co se po dvou letech změnil, nedostupné firemní proxy, samozřejmě i vadnou konfiguraci sítě ...
když otevře síťová připojení (ncpa.cpl) - je červený křížek u některých připojení?