Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskárna Epson L3050 nelze najít přes wifi

Ahoj,

Mám na skříni starší inkoustovou tiskárnu Epson L3050. Dva roky nebylo na ni sahnuto. Když jsem jí po této době zapnul, tiskárna nejde na WiFi najít. Prostě žádná tiskárna nenalezena. Zařízením to není, protože už jsem si koupil novou a ta hned šla. Nevím, co s tím. Prosím o radu. Děkuji moc.

Změna kategorie, původně: Hardware (host)
Změna předmětu, původně: Tiskárna Epson L3050 nelze najít. (host)

Tiskárna prostě nejde najít. Nevím co a tím, googlil jsem a prostě tam nikde nevidím odpověď na to co dělat. Co zmáčknout a proč to nejde, když jiná tiskárna šla a před těma 2 lety to prostě šlo normálně hned.

signal strength: poor

daň za nesmyslné připojení přes wifi a nevhodné umístění tiskárny.

a nelíbí se mi network name: pokud to má být síťový název tiskárny, pak tam nepatří ssid sítě, ale nějaký výstižný název (epson).
z vytištěného formuláře se nedá přesně poznat, k čemu se to vztahuje. to by bylo vidět v nějakém nastavovacím panelu tiskárny, kde přesně je to ssid vyplněné.

vysilaci kanal se meni v nastaveni routeru, posunout o kus od soucasneho kanalu. zaruseni od sousedu se projevuje pres zed, ale kdyz jsi ve stejne mistnosti, byl naprosty nesmysl kupovat wifi tiskarnu.

kryptovani bez wpa2 tamtez, ve wireless security. provoz wifi bez zabezpeceni jen na test, ze to stejne nefunguje, trvany provoz ne - aby ses pak nedivil.

toto je tebou uvedený přesný typ routeru:

Jo měnil jsem ho.

to je pak těžké popsat nastavení routeru přesněji.

Tiskárna je u něj asi na dva metry, takže signál musí mít.

no nemá, viz ten výpis: "signal strength: poor".
teoreticky by mohlo jít i o příliš silný signál. router nemusí mít výstupní výkon naplno, jenže zas nebude dobrý signál v jiných místnostech.

ssid: upc243...

takto se přece jmenují wifi sítě vysílané z upc routeru.
teď je otázka:
1) jestli je tiskárna v režimu ap/peer to peer a vysílá si svou vlastní síť - což by mělo být na domluvu s mobilem fajn,
2) ale zároveň stejně pojmenovanou jako router, což ve stejné místnosti fajn není?

jestli ten mobil a tablet chápu dobře, pak tiskárna naopak spojení s routerem k ničemu nepotřebuje.