Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem so zvukom na lenovo notebookoch

Dobry den,
V práci mam dve lenova v110-15lSK a jedno lenovo B590. Na vsetkych bezi os win10 - verzie 2004 a na jednom 20h2. Na vsetkych mam ten isty problem - nefunguje zvuk z interneho reproduktora. Cez jack zvuk funguje ( externe repro, sluchadla idu bez problemov ). Na B590 mi fixlo problem ked som pridal hlas fyzicky na klavesnici Fn+vol up. Na V110 lenovach mi zatial nic nefunguje. Skusal som odinstalovat- nainstalovat drivery. Aktualizoval som ich nepomohlo nic ( su povolene, ovladace pise ze pracuju spravne). V services je audio zapnute. Na jednom som dal system do vyrobnych nastaveni nepomohlo ( po dokonceni instalacie som pozrel a nainstalovalo mi 20h2 verziu win10) Moj zamer bol vyskusat ci problem bude aj v starsej verzii os ( ci problem nerobi nejaky update). Nastavenia zvuku su v poriadku, vsetky efekty su vypnute ... neviem si s tym dat rady.Ak by ste mali nejaky tip, budem vdacny.

Dakujem

Může to být HW závada. Většina notebooků při připojení jacku externích repro odpojí interní repro. Pokud se do konektoru dostal nějaký bordel nebo se mechanicky poškodil, přepínání výstupu nefunguje. Zkus konektor vyčistit, případně v něm "zakvrdlat" jackem...