Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Java - Jak použít soubor pomocí relativní cesty

Dobrý den,

Chtěl jsem nastavit font ze souboru ttf. Avšak, tenhle příkaz to nenastaví, ale nevyhodí ani žádnou chybu (soubor se nachází ve stejném adresáři, jak třída obsahující tento kód)

text.setFont(Font.loadFont(getClass().getResourceAsStream("GT Pressura Mono Regular Regular.ttf"), 100));

Bylo nutné použít tento způsob

var file = new File("src/example/GT Pressura Mono Regular Regular.ttf");
try {
    text.setFont(Font.loadFont(new FileInputStream(new File(file.getAbsolutePath())), 50));
} catch (FileNotFoundException ex) {
}

Ten sice funguje, ale přijde mně zbytečné používat absolutní cestu. Zvláště, když je navíc nutné to dávat do try-catch.

Co je, prosím Vás, na kódu na začátku špatně?

Děkuji

Děkuji za tip, ale bohužel to nefunguje. Je absolutně jedno, jestli napíšu

text.setFont(Font.loadFont(FontFile.class.getClass().getResourceAsStream("GT Pressura Mono Regular Regular.ttf"), 100));

nebo

text.setFont(Font.loadFont(FontFile.class.getResourceAsStream("GT Pressura Mono Regular Regular.ttf"), 100));

V obou případech to nefunguje. Vůbec to nechápu. Předtím to fungovalo a teď vůbec nic.