Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s vypalování CD

Mám vypalovačku LG DVD RW, na které normálně přehraji CD, DVD. Problém ale nastal, že chci vypálit CD a ono prostě vůbec nejde. Zkoušel jsem Asampoo Burning Studio, CD Burner XP, Nero. Pokaždé to píše, že nelze vypalovat.
NERO - Žádná cílová jednotka není k dispozici
CDBurnerXP -Nelze pokračovat v procesu vypalování, protože nebylo nalezelo
žádné zařízení na vypalování. Nainstalujte vypalovací zařízení a
restartujte CDBurnerXP pro vypálení disku.
Ashampoo Burning Studio - Není nalezena jednotka CD/DVD/BD.
Před časem jsem vypaloval zcela v pohodě a nyní nic. Už jsem dokonce přeinstaloval Windows a nic.
Nemůže být problém, že mám Windows 10?
Prosím poraďte, dosti to spěchá. - Zdeněk

To bych třeba pochopil, ale mě to vypalovací programy prostě tu vypalovačku vůbec nanajdou.
Takže jakýkoliv pokus o vypálení nejde.

NERO - Žádná cílová jednotka není k dispozici
CDBurnerXP -Nelze pokračovat v procesu vypalování, protože nebylo nalezelo
žádné zařízení na vypalování. Nainstalujte vypalovací zařízení a
restartujte CDBurnerXP pro vypálení disku.
Ashampoo Burning Studio - Není nalezena jednotka CD/DVD/BD.

pokud ji systém detekuje, mohlo by to být dobré.
smazat vypalovačku ve správci zařízení, vypnout pc, přepojit tenčí datový kabel do jiného sata portu na základní desce. zapnout, ať si to windows znovu nastaví.

když nepomůže, může být problém v zamaštěné nezaostřující čočce, která není schopná zapisovat bez chyb.

při problémech se čtením/zápisem si vypalovačka ukládá nějaké opravné parametry do registrů, snad upperfilters a lowfilters.
pro vynucení nové detekce je lepší změnit sata port, což jsi neudělal.

já žil v představě že to je někde v registrech u mechaniky, ale tady odkaz vede na nějaký ms hieroglif.

je to jedno, ty vady čtení vznikají z nějakého důvodu, říkáš 10letý krám. nová mechanika zabere vždy.

Tak jsem zkusil vyměnit mechaniku za jinou. Problém stále stejný. No objednal jsem si
DVD mechanika SATA, DVD±R 24x, DVD+R DL 8x, DVD-R DL 8x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 5x, CD-R 48x, CD-RW 24x, podporuje média M-Disc
a zítra by tu měla být. Základní desku mám SATA, takže by to šlo normálně zapojit. Tak uvidím. Chtěl jsem navštívit opravnu ovšem bordel, ZAVŘENO3-[