Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde inicializovat HDD

Kúpil som si k novému PC nový HDD, pripojil som 2 káble (jeden k zdroju a jeden MB) ale keď nabootujem PC tak v správe diskov mi píše, že je neinicializovaný.
Keď otvorím správu diskov vyskočí mi error "the request could nôt be performed because of an I/O device error." Nový jednoduchý zväzok mi nejde vytvoriť, nedá sa na tú možnosť ani kliknúť. Veľmi pekne ďakujem za prípadné rady.

Osobne tieto úkony s novými diskami (iniciácia disku, aktivácia, GPT/MBR, delenie na logické oddiely, aktívny a primárne, formáty) robím pod RAM z flešky, MinitoolPartitionWizard

MTPWv12.3Tech.zip

Prípadne z bútovačky ISO Windows, nástrojom Diskpart.exe.

Neexistuje, máš disk špatne zapojený alebo je vadný. Pusti z bútovacieho ISO W10 nástroj: Diskpart.exe

V každom prípade nástrojom Diskpart.exe, zmaž nultý sektor (príkaz "Clean"), aby si tento v sebe nedržal údaje o predošlom HW, logickom delení oddielov, alokačné tabuľky formátov, nainštalované OS, SW, rootkity, prípadne Grub z distier Linuxu apod. údaje medzi nebom a zemou.

Zásadná chyba je, že sa nikto nevenuje pred čistou inštaláciou OS nultému sektoru pevných diskov, lebo klasický formát na vyčistenie týchto zakliatych dát nestačí. Na VŠ "elektrine" kvasia IT študákov, budúcich počítačových majstrov sveta a zemegule, niekoľko semestrov o dôležitých údajoch na tomto sektore, ale tri štvrtiny protekčných parchantov vec nechápu, ba ani ju nikdy v svojich kockatých, veľkých gebuliach nepochopia.

Tu máš príkazy, napíš si ich tintovou tuškou na papír, papír nepustí, papír drží:
https://macrorit.com/partition-magic-manager/initialize-disk-gpt-mbr-from-cmd-diskpart.html

MinitolsPartition 12, technická verzia, ako ostatný, obdobný SW od tretích výrobcov, si poradí s každým pevným diskom, disk ako disk, absolútne je jedno či je to ložiskový hdd alebo flešový ssd.