Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aktualizácia Win 10 home verzia 20H2

Ahoj včera večer o 20:00 sa mi ponúkla aktualizácia Win 10 home verzia 20H2.Aktualizáciu som stiahol.Nechal som ju inštalovať do rana.Ráno o 8 stále 61 %.Reštartoval som notebook.....win update - pripravuje sa všetko potrebné,inštaluje sa teraz stále 61%.Mám notebook Lenovo G 500 typ 20236,teraz za mesiac bude 7 rokov čo ho mám.Čo som čítal články,tak že može táto aktualizácia trvať aj dlhšie,potom že ak sú problémy,niečo zrobiť cez Win.update.Ale mne ju stále inštaluje 61%,no inštaluje,možno ju zaťalo.Mi príde,že táto aktualizácia nie je stále ok.Plánujem zakúpiť nový noťas,ale či to vyrieši moj problem?No a keď pozriem zaťaženie procesora tak momentálne 35% - 40% - 45%.Pekný deň

Ano s velkymi aktualizace (kdy se prepise cele jadro) byva obcas problem. Ja z techto duvodu
pouzivam Win. Update Assistant, s nim je to spolehlivejsi. Anebo dobra vec je, na Win10 Pro odlozit aktualizace o nejakou dobu.

No, procesor je poslabší, ale dajme tomu. Pamäť by bola lepšia 8 GB, ale nech sú 4 GB. Disk bude pravdepodobne mechanický otáčkový, ten by som vymenil za aspoň 256 GB SSD,, lepšie 512 GB.
Ale tak či tak by tá aktualizácia toľko trvať nemala. Teoreticky je možno problém aj s tým diskom, má možno vadu. Treba pozrieť ešte do toho správcu úloh, ako som spiomínal. A detailnejšie aj do Monitora prostriedkov. Z toho sa dá usúdiť kde to viazne.

Takže nič z toho.Napadla ma ešte jedna vec a tú som aj zrobil:Čistá inštalácia Win 10 home verzia 1909 a uvidím.Zatial mi microsoft cez win.update neponúkol aktualizáciu verzia 20H2,počekám a uvidím,cez asistenta ju zatial nejdem sťahovať.Ešte jedna otázka možno trocha mimo tému.Do budúcna sa určite nevyhnem kúpe nového notebooku.Doma mám tlačiareň,cca 3 - 4 roky starú,ktorú inštalujem cez CD ktoré bolo priložené k tlačiarni.No ča som pozeral na stránkach nejaký ten nový notebook,tak sú väčšinou už bez dvd,cd mechaniky,takže na nový notebook tú tlačiareň nenainštalujem.Jedine že inštalačné súbory z inštalačného cd skopírujem do usb kľúča,usb kľúč pripojím k notebooku a na novom notebooku nainštalujem tlačiareň.Podľa mňa by to mohlo fungovať,alebo sa mýlim?Ďakujem pekný deň

Ak sa rozumieme,mám doma notebook čochviľa starý 7 rokov,plus tlačiareň 7055 W Brother,k nej mám inštalačné CD,ktoré musím vložiť do dvd mechaniky aby som tlačiareň nainštaloval.Nevravím že nový notebook kúpim už zajtra,o týždeň,mesiac,ale určite na to príde,nič nie je naveky.No a tie nové notebooky už väčšinou nemajú dvd mechaniku.Alebo rozumiem tomu tak že zo stránky výrobcu mojej tlačiarne stiahnem nejaký inštalačný súbor a tlačiareň si potom nainštalujem na novom notebooku?Pekný deň