Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Možné ,,vylepšení,, NB HP ProBook 4740s

Dobrý den všem,
chtěl by jsem se s Vámi poradit ohledně možného vylepšení Noťasu HP ProBook 4740s.
Aktuálně na noťasu beží Win10 64bit. Používáme jej na klasické surfováni po netu, sem tam na filmy, fotky a hry přes Steam (CSko).

Bohužel je celkově jakýkoliv náběh aplikací pomalý. Např samotné spuštění malování nebo kalkulačky trvá cca 20-30s. Jakmile ji však jednou spustím, už pak naběhne během mžiku.
Nemám v něm nainstalovány žadné zbytečné aplikace - jediná moje věc co zde beží na pozadí je Steam.

V prvním kroku by jsem chtěl vyměnit klasický disk za SSD (minimálně ale cca 500gb), následně v druhém kroku by jsem asi dopnil RAM o další 4gb (což by ještě měl být možnost volného slotu).

Chtěl by jsem se s vámi poradit zda je to vůbec možné notas trochu zrychlit. Jaký disk by jste mi doporučili?
Zrovna říkám že aktuálně nemám na nový notas peníze a proto volím cestu menších finančních nákladů.

Prozatím jsem si vytypoval SSD disk Kingston Now A400 (480GB) kde se cena pohybuje okolo 1300,-. Nebráním se samozřejmě vašemu doporučení.

Mockrát děkuji za vaše názory a tipy.

Díky Roman

staré notebůů mají špatné 2j. procesory, které s bídou stačí jen na jedinou aplikaci bez více oken, nestíhají na dnešní weby.
vytipovaný ssd je nejlevnější a nejhorší odpad s mizerným výkonem.
volné sloty na ram může ukázat šroubovák, hledání na yt: "disassembly ProBook 4740s" nebo výpis z cpu-z [spd].

skrz dálkových škol a homeofficů jsou vykoupené všechny rozumné (4j.) repasované ntb/minipc, ale chce to občas zkontrolovat. protože nové ntb začínají na 15-16t.

obrovský čas spouštění aplikací může způsobovat jednak vadná instalace bez základních driverů, pak taky instalace špatného antiviru, a nakonec při malé ram nevypínání ntb, ale jen uspávání a postupné zacpání paměti.

Zde výpis z cpu-z.

U slotu 1 na pamět není nic (což by tedy měo charakterizovat že ten slot je prázdný?).
Nevím co to je ale proč jsou v grafice dvě verze a to Intel HD a pak ATI?

Jinak jsem jsem stopoval otevření kalkulačky a bylo to 14s.

To s uspáváním notasu má asi něco dosebe. Manželka vždy zaklapne NB a téměř nikdy jej nevypne. Nicméně se jej vždy snažím alespoň restartovat pokud na něm něco ,,dělám,,.

Díky Roman

je osazený slot2 pamětí elpida 4gb, celková ram je 4gb, tj jediný obsazený slot.
toto vypadá nejpodobnější - single rank, takt, cl, napájení 1.5V:
https://www.suntech.cz/produkt/350601-patriot-4gb-ddr3-1600mhz-cl11-so-dimm-1-5v/

intel grafika je v procesoru, vedle toho leží na desce o trochu výkonnější grafika ati. je to jedno.

Jinak jsem jsem stopoval otevření kalkulačky a bylo to 14s.

- základem jsou správně nainstalované ovladače (první chipset). automatická instalace ovladačů se spoléháním na windows je špatně.
- slabý cpu nesmí zpomalovat disk: ssd 250gb stojí tisícovku a 500gb ~1600, mechanické disky jsou od té doby nesmysl. hdd naklonovat na ssd, nebo nainstalovat vše znovu.
- windows nesmí brzdit spyware, adware, bloatware, kriplware a jiné zbytečnosti. to samé chování průzkumníka skrz doinstalované shell extensions.
- na slabý procesor nepatří všežravý antivir třetích stran, funguje jako břemeno a zpomalovač diskových operací.
ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby cizích výrobců), scheduled tasks (naplánované úlohy).