Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zablokovat konkrétní URL adresy

Ahoj,
cítím se neskutečně hloupě. Potřebuji na stolním počítači s Win10 zakázat přístup k několika málo stránkám kvůli synovi.
Občas si třeba chce zahrát nějakou hru na počítači (jen v prohlížeči), otevře si stránku https://www.1001hry.cz/ a tam bych chtěl, aby mu nefungovala sekce https://www.1001hry.cz/akcni (tzn. ani tato, ani podstránky), protože na střílečky má ještě čas.

Pokoušel jsem se zakázat https://www.1001hry.cz/akcni na Mikrotik routeru přes "Firewall", ale i když jsem postupoval přesně podle návodu, nefunguje to.

Zkoušel jsem doplněk LeechBlock do Firefoxu, který by to měl umět, ale i když tam URL přidám, normálně se otvírá.

Nejde mi o to mu ty stránky nějak neprůstřelně blokovat. Jen aby při kliknutí na ně vyskočila 404 nebo něco takového. Prostě aby ho to nepokoušelo se v tom přehrabovat a šel po jednodušší kořisti. Až bude starší a začne se pídit po důvodu, proč to nefunguje, tak se asi ani nebudu zlobit, když na to přijde a odblokuje si to. Ale teď ještě ne.

Nemáte nějaký tip, jak na to? Idálně jsem si představoval právě nějaký doplněk do FF (ale nenašel jsem nic funkčního) nebo ještě lépe nějakou možnost "pro blbý" pro ten Mikrotik - předpokládám, že návod odkazovaný výše je zbytečně krkolomný...

Děkuji.

hosts znám, celkem jsem to dřív v práci využíval. Z nějakého neznámého důvodu mi doma Windows naprosto ignorujou, co do hosts napíšu. Např když tam dám:

127.0.0.1 google.com

tak když v prohlížeči napíšu google.com, tak se mi normálně otevře stránka google, což by neměla.

Podotýkám, že mám normální legální instalaci Win10, žádný dodatečný antivirus krom toho od MS, nepoužívám žádné čističe...

protože tvůj prohlížeč je nejspíš nakonfigurován, aby používal Secure DNS: DNS over HTTPS (DoH) nebo DNS over TLS (DoT). V současných produkčních verzích Windows ještě není implementován, takže prohlížeč provádí DNS dotazy přímo k "poskytovateli zabezpečených služeb DNS", Windows tento provoz nevidí a nemůže aplikovat pravidla z lokálního souboru HOSTS.

Jak jsi na tom s DNS, si otestuj TADY

Vypnout to jde v nastavení prohlížeče, kupř. u chromého chrome://settings/privacy