Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomalý start PC

Čau, poslední 3 dny mam problém při zapínání PC, hrozně dlouho to načítá, když se po cca 5 minutách dostanu do lobby kde zadávám heslo do Winu, tak než se mi vůbec podaří to heslo naspat je pryč dalších 5 minut jak je to pomalý a pak ještě nějaká chvíle než můžu s počítačem normálně pracovat.. po nějaké době už jede celkem dobře a svižně, přijde mi že je to podle toho jak se zrovna vyspí.. :D Zakázal jsem nějaké zapínání programů při startu - nepomohlo a ten problém my začal když jsem 3 dny zpět stahoval nějakou hudbu a když sem si jí přetáhl do telefonu a složky smazal, tak se složky objevili na ploše znova a nešli smazat což bylo divné.. po restartu už tam nebyly ale už začal PC blbnout , tak jak píšu na začátku. Do konce mě to samo od sebe při startu hodilo do Biosu. Antivirem Kaspersky jsem to projel a nic a i cleaner jsem nedávno dělal. Mám Win10, procesor i5, Grafika GtX 1060 3g, Ram 24gb. Když vás něco napadne pište, diik.

Jo to je nejlepší řešení, problém je v tom že nemůžu přijít o programy které v tom PC mám a znova už nemám instal.. záloha nepomůže už jsem se ale jinde ptal a naklonuju to a nejspíš přejdu uplně z HDD na SSD.

Hmm, když mi něco podobného začalo dělat, tak příčinou byl léta starý systémový HDD. Koupil jsem místo něj nový SDD a problém tak byl vyřešen. Zkus otestovat stav HDD - samozřejmě, pokud už nemáš SSD. Někdy taky pomůže spustit sfc/ scannow v příkazovém řádku, co spustíš jako admin. pou%C5%BEit%C3%AD-n%C3%A1stroje-kontrola-syst%C3%A9mov%C3%BDch-soubor%C5%AF-k-oprav%C4%9B-chyb%C4%9Bj%C3%ADc%C3%ADch-nebo-po%C5%A1kozen%C3%BDch-syst%C3%A9mov%C3%BDch-soubor%C5%AF-79aa86cb-ca52-166a-92a3-966e85d4094e

ten mix ramek je co za usporadani?
kontrola smart parametru disku v crystaldiskinfo ma smysl, jestli ho nechat na usb nebo rovnou vyhodit.
kaspersky internet security? jestli to ma nejaky slabsi i5, tak nestiha. podobne ten disk.
vypis ruznych "pospusteni" z ms autoruns by taky byl zajimavy.

Pritom si ešte neskúsil to pravé, orechové:
Dism++

Po stiahnutí a rozbalení zipky, klik na x64 bit. *.exe, hore v lište nastav v Options - Expert mode - zaklikaj durch všetky štvorce, okrem jedného; Hardlink very, very, prebože Slower, pomaly.....

Spusti teraz čistenie.

Po ukončení je tu k "dožehleniu" OS, po vymakanom číňanovi Dism++, nadstavba: Cleanmgr+
https://www.majorgeeks.com/files/details/cleanmgr.html
---------------------------------------
K Registrom W10 nepotrebných kľúčov, k defragmentácii, komprimácii hluchých miest, používam; Registry First Aid 11 11.3.0xxxx (RFA_start.exe) tiež v expertnom nastavení s čistením hluchých kľúčov Firewall, kľúčov pre čítanie a spol. všakovatých vecí medzi nebom a zemou.

Na slimačích (hlemýždích) 5400 ot.min. ložiskách, naskočí sedma do 20 sec. od Bios, desina o pár sec. viac, ale systémy Windows idú ako raketa keep smilling aj na desaťročných dvojjadrách osadené 4GB RAM ak sa použije k doladeniu; Autoruns.

Pravda, je nutné ako bonus zneužiť tento xindel k defragmentácii
https://www.disktrix.com/

s presunutím súborov kernel, boot systémové súbory, Registre, tesne na najrýchlejší okraj magnetických plotní. UltimateDefrag je vec pre mierne skúseného občana, ktorý sa venuje Windows aspoň dva týždne, o to intenzívnejšie. Lebo si akurát spomalí štart ak nepozná diferenciáciu systémových súborov rozloženú na sektoroch s ich realokovaním, šibrinkovaním po plotniach hdd.
------------------------------------------------------------------
Ideálne je použiť na prípravu ISO Windows, pred výrobou bútavacieho média SW, ntLite.

Z x64 bit. desiny sa dá spraviť cestou ntLite po nainštalovaní skutočný desktopový OS zbavený balastu, bloatware, ktorý nezaberie viac, ako 3GiB miesta na systémovom oddiele so štartom do troch sec., ak je na flešovom SSD, desina naskočí po Biose, ako kalkulačka. (Samozrejme hiberfile, swap a pagefile nepočítam medzi potrebné systémové dáta, lebo sa dajú vypnúť, čo nie je ale v prípade Windows, nutne potrebného súboru pagefile, kóšer. Swap súbor v roote C:\ zase stanovuje komprimáciu rýchlej RAM načítanú na pozadí, ktorú si desina odkladá bokom na disk, pro strýčka Příhodu. Pamlsok z dielne vývojárov W10).

Hustýýý.