Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co znamená "velký mobil"?

Volala mi kámoška, že potřebuje /viz nadpis/. Doporučil jsem jí 6", prej je to málo. Že prý by se to mělo vlézt do kapsy (nevím, jaké má kapsy) a zvládalo "pohodlné čtení" a mobilní kancelář. Co si pod tím mám představit? Záměrně dávám dotaz do pokecu, protože toto není standardní technická otázka.

Dneska jsem se byl se synkem projet na koloběžkách a předjížděli jsme borca, kterej měl v zadní kapse kalhot "velkej mobil". Odhadem tak 10", možná 11.
Nejspíš to byl tablet, co umí i telefonovat, ale možná si ta kámoška něco takovýho představovala.

Největší mobil, pokud vím, má úhlopříčku 6,9". Pak už to jsou tablety, resp. tzv. phablety.

Bezrámečkové telefony jsou mobily, které mají tak tenké okraje obrazovky, že budí dojem nekonečného displeje. I proto např. Samsung používá označení Infinity display, u jiných značek se zase používá označení edge-to-edge, neboli od kraje ke kraji. Do bezrámečkových telefonů jsme zařadili modely, jejichž displej využívá minimálně 78 % plochy celého displeje.

Tak snad si umi zmerit kapsy? Podle toho nasledne vybirat mobil.

Ja treba mam zjisteno, ze se mi vetsi jak 5" mobil do kapsy nevejde a tudiz musim doufat, ze mi ten soucasny vydrzi navzdy. Jinak mam smolika a bud novy smartphone a nosit batoh nebo prazdne kapsy bez mobilu. :-/