Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s nastavením sítě

Dobrý den,

pomocí funkce VPN (na routeru) bych chtěl přistupovat ze vzdálených míst do mojí lokální sítě a využívat moji domácí českou IP ze zahraničí. Nejsem si však jistý, jestli bude funkce VPN v případě mojí sítě fungovat, protože router, který VPN podporuje, není první v pořadí, který komunikuje s internetem a je na něm postavena jen polovina domácí sítě.

Pro lepší pochopení jsem amatérsky graficky znázornil schéma zapojení mojí domácí sítě. ODKAZ

UPC router VPN nepodporuje a routery mezi sebou prohodit nemůžu, protože do UPC vede nějaký speciální COAX (?) kabel.

Lze nějakým způsobem docílit toho, abych mohl využívat funkce VPN na mém TP-Link routeru a zároveň abych měl ze vzdálených míst přístup např. do NASu, který je připojený k UPC routeru? Prostě přístup k celé síti...

Děkuji za odpovědi. :-D

Ak si vsetko vedel zapojit do TP-Linku, tak UPC router mozes dat do modem rezimu (prides o jeho wifi ale) a branou sa stane TP-Link.
Za normalnych okolnosti a s normalnym routerom by to malo ist aj tak ako to mas nakreslene (je jedno, kde je VPN server na sieti), ale nie som si isty ako zvlada TP-Link Bridge rezim (ak mas len vypnute dhcp na nom tak nema spravnu route tabulku podla mna).
Skus a uvidis.