Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velmi pomalé bootovaní

Dobrý den,
Nevím proč, ale když si zapnu laptop, tak se mi to zapne až za 2 hodiny, protože to musím pořád vypínat a pak zase zapínat (BIOS, ne Win) lenovo G780, Win 10, BIOS neaktualizovany (píšu z mobilu)
Děkuji za odpověď

Odpoj interní disk a zapni ...

V zásadě je ale možné, že proběhl "velký" upgrade W10, takže to zapni a nech zapnuté (třeba přes noc). Nicméně, když užs to předčasně vypnul, taks to nejspíš "zatrhnul" a už to nenaběhne. Takže instalačka, oprava nebo nová instalace (třeba se zachováním, nebudeš řešit ovladače atd.).

https://www.microsoft.com/sk-sk/software-download/windows10

K stihnutému ISO W10 x64 si stiahni Rufus (neber bútovací nástroj MS), kúp jednu USB 16GiB flešku, pričom logicky nasleduje, "Da Capo Al Fine", čistá inštalácia s použitím nástroja Diskpart.exe - Clean - Active - NTFS (MBR) pri vypnutom SecureBoot v Bios s prenastavením z Uefi na Legacy.

Na GPT/Uefi sa vybodni.

Obnov OS z posledného funkčného bodu alebo z vlastnej bitovej zálohy.

Hustýýýý.