Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rtx 3070 vs Rx6800

Zdravím , rozhoduji se mezi výběrem Grafické karty Rx 6800 a Rtx 3070 . Pojedu ve Full HD a Monitor mám 144Hz.
Vždy jsem byl u Nvidie a nemám zkušenosti se značku AMD .

Nemůžu se rozhodnout jelikož jak koukám na testy tak Rx 6800 má dobré výsledky ale na druhou stranu tu je Rtx 3070 a DLSS 2.0
a tam nevím jestli to náhodou nebude do budoucna dobrá věc .

Děkuji za každou radu která rozhodne ve výběru karty .

Tak někdo je sehnat musí, nebo se nic nevyrábí? :-)

Jak je to v Česku, netuším. Pokud bych kartu nutně potřeboval, snažil bych se ji sehnat ze Států. Ne přes e-shop, ale tak nějak, jak jsem psal výše :-x
Hlavně kvůli ceně, protože platit dvojnásobek překupníkovi určitě nemíním.

Zatím mi naprosto postačuje nV1070Ti/8GB, v 1920*1200/(myslím)24". Spoustu let jsem jel na 19" 1280*1024. Moc větší monitor se mi na stůl nevleze, technické maximum je někde u 26/27"

Jo, a nehoním Hertze, 60fps a vše mi běží naprosto plynule. A "multi" je pro mě sprosté slovo :-)

Samotna NVidia prodava v podstate jen tem OEM firmam a to jeste jen pro staty. U nas moc sanci nemas. A byla i kauza, ze naprimo prodala nejakemu velkemu cinskemu minerovi, presne jak to popisuje fleg.

No a co se tyka dodavatelu karet, tak napriklad Asus si onehda stezoval, ze mu NVidia vyrazne krati dodavky cipu a ze toho vyrabi fakt malo. A pokud si vezmeme, ze Asus je jejich nejvetsi dodavatel karet, tak jak asi krati dodavky tem mensim mene vyznamnym.

Podivej se na skreta na jejich Alzaboxy, nabizi uz jen s RTX 2xxx, uz ani oni nedostanou trojkovou radu. A kdyz se podivas na HAL3000 , coz jsou pocitace od 100Mega, tak tam je maximem RTX 3060.
Za me teda, pokud je tazatel nekym z vedeni 100Mega nebo pribuznym, tak sanci ma, jinak tezko. Pak je moznost, ze ma kontakt v USA a nekdo mu grafiku priveze. Proto nas to tu zaujalo, ze tvrdi, ze to umi sehnat za normalni cenu.

Jak jsem se díval na všechny herní testy kombinaci 5600x a RX6800 tak tam furt lítala mezi Rtx 3070 a Rtx 3080 proto o ní přemýšlím kvůli lepšímu výkonu . Plichta to zas tak není .
Proč furt váhám je technologie DLSS jestli do budoucna nebude mít pořádné využití a já toho budu litovat .
A netuším jestli těch 8gb paměti nebude do budoucna problém .

Jenze cela tva uvaha stoji na jedine veci, na rozliseni tveho monitoru pripadne zda planujes v dohledne dobe upgrade monitoru na vyssi rozliseni.

8GB zcela jiste na fullHD staci a stacit bude i do budoucna. Pokud ovsem premyslis o vyssim rozliseni, tak 8GB pravdepodobne stacit nebude a nakonec uz jsou venku hry, u kterych nestaci.

Podobne je to s DLSS, taky to moc vyuziti na fullHD nema, za to na 4K notabene, pokud do toho zapojis jeste RT efekty, to uz je jina.

No a pokud jsou pro tebe dulezite prave ty RT efekty, tak implementace od NVidie RTX je mnohem detailnejsi nez implementace od AMD. Akorat to na nabusene RT chce rovnou RTX 3080.