Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IP adresa -> jak se připojit k wifi z venku -> klíčová slova

Dobrý den,

na internetu jsem někde viděl, že je možné použít veřejnou IP adresu z wifi (domácí síť) na kterou se mohu připojit z venku, např. pomocí telefonu. Z telefonu je následně možné dostat se např. do počítače či kamery nebo televize, která je umístěná v domácí síti. Daný člověk potom měl ,,webovou stránku,, pře kterou mohl tyto věci ovladát.

Bohužel je to již dlouho co jsem někde viděl zmíněné videa a nedaří se mi ho dohledat a navíc v pc se tolik nevyznám. Snažil jsem se o tom najít věci na internetu a tady je právě kámen úrazu. Absolutně nevím pod čím to hledat. Neporadíte mi nějaká klíčová slova?

Řekněme, že mám že mám nějakou věc, např. kamerku. Když do prohlížeče napíši její adresu, zobrazí se mi její nastavení + živý náhled. To funguje pouze na moji domácí wifině na které je připojena kamerka a můj počítač. Co udělat, abych se na požadovanou stránku dostal např. přes data z druhého konce světa?
Co jsem zatím pochopil, musím mít:
1. IP adresu např. kamerky
2. veřejnou IP adresu od internetu - mám ji
3. musím IP adresu přesměrovat, to bych měl najít v routeru, který je zyxel...... tady se už moc nechytám a potřeboval bych popstrčit

jedna možnost je přístup přes nezabezpečený router.
druhá od tvého souseda do tvé nezabezpečené wifi sítě.

máš nějaký důvod řešit teoretické problémy, které ani neumíš sám popsat?
žes viděl nějaká videa, to fak není důvod se vzrušovat, internet je plný sraček.