Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc při viru v PC Windows Vista a HijackThis

Ahoj,
chtela bych moc poprosit o pomoc, pokud je tu nekdo, kdo ma zkusenosti s HijackThis. Prisla jsem totiz na to, ze mam v PC 100% vir. Pri zapnute kontrole antiviru se mi to v 99% zastavilo a napsalo mi to, ze kontrola nemuze byt provedena. Pri stahnuti Malwarebyte se mi ukazalo v Pc nekolik problémů, ktere jsem presunula do karanteny a navic mi nelze stahnout ani jine antiviry.
HijackThis mi napsal vypis vseho v Pc, ale vubec tomu nerozumim a nerada bych vymazala neco důležitého.

Moc prosím o radu

Nejde mi zapnout ochrana proti Malwaru. Je vypnuta a hlasi mi to vystrahu zabezpeceni systému Windows.
Navic M. Security Essentials mi pise stav Pc - potencialne nechranen, definice viru a spywaru Zastarala. Nelze udelat aktualizaci. V 99% mi to napose, ze se stala chyba.

HijackThis nie je podporovaný. Absolútne neber výsledok v potaz ani ak okopčený "skript" vložíš do stránok pre kontrolu logu: https://www.hijackthis.cz/

Navyše sa v riadkoch výslednej kontroly vyzná jedine mierne pokročilý občan so skúsenosťami s Windows. Týmto SW si akurát viac sprzníš OS.

Stiahni si "free" - postupne spusti tieto xindle:

1./ Adwcelaner

2. /JRT.exe
https://www.bleepingcomputer.com/download/junkware-removal-tool/

3./ Emisoft Kit - Portable

https://www.emsisoft.com/en/home/emergencykit/

4./Dr.web live ISO
https://www.majorgeeks.com/files/details/dr_web_livecd_liveusb.html

Vyrob z ISO Dr.Web, programom Rufus, bútovačku na USB fleške. Kontrola sa robí pod RAM.

jesli něco tvrdí 32bitový zastaralý hijackthis je úplně jedno, ten v novějších 64bit windows nerozezná ani petržel od vrat od stodoly.

spustit nějaký zmíněný antispyware, nebo odvážně vlastní kontrola spouštěcích míst:
ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby cizích výrobců), scheduled tasks (naplánované úlohy).

jinak v tom výpisu hjt žádný problém není. ale hjt nekontroloval zamoření prohlížečů.