Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzání notebooku

Dobrý den,

píšu vám ohledně pomoci s mým notebookem.
Notebook mi asi před měsícem začal nepravidelně zamrzat ( někdy je to 2krát za den a někdy zas jednou do týdne), mám podezření že za to mohla instalace prohlížeče Firefox jelikož v té době ty problémy začaly. Pak jsem ještě pořídil chladící podložku jelikož jsem měl pocit že je to kvůli přehřívání ale to nepomohlo.
Zkouším tedy občas pročistit soubory a optimalizovat ssd ale i tak problém přetrvává.
Děkuji předem za jakoukoliv radu.

ntb byl nový nebo bazar?

Zkouším tedy občas pročistit soubory a optimalizovat ssd

obojí je naprostá pitomost, kde se takové rady učí?

teploty vypadají dobře, dík za výpis. ještě potřebuješ sledovat vytížení cpu. správce úloh pod w10 je málo vhodný, ale zase zkouší ukazovat i vytížení grafiky.

kontrola zahnojení, výpis co mu spouštíš po startu a co pak běží v paměti:
- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

Co se týče teplot tak ty jsou v normálu ( klasická pracovní teplota při projíždění internetu a jiných dalších věcí je 30-40°, při hraní např. Minecraftu 50°, ETS2 a ATS jedou na vyšší grafiku asi na 60° a vzácně 70°.

FF od Mozilla nemá problém.

Ale ak myslíš, stiahni si Edge - Beta verziu Insider.
https://www.microsoftedgeinsider.com/en-us/download/beta

Počešti Edge, zapni zrýchlenie načítania, aby jeho kernel visel v RAM.

Edge Beta podľa môjho objektívneho presvedčenia, predčil o míle ostatné browsery, čo sa týka bezpečnosti detto. Akurát odosiela telemetrické šifrované dáta na otvorených portoch 80, 443 do ústredia MS. Edge predčí v stabilite, rýchlosti, bezpečnosti dokonca proklamovaného Vivaldi.

Testuj "otlačky" browserov;;;
https://coveryourtracks.eff.org/

Okrem Tor Browser na Firefoxe cez DuckDuckGo, ten ide na proxy serveroch. Zase je to nevyhovujúci, slimačí "hlemýžď".