Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr routeru

Dobrý den, chtěl bych koupit nový router. Máme velký rodinný dům. Dvě patra. Internetový kabel mám vyvedený nahoře i dole. Chci se zeptat. Jaké dva routery by jste mi doporučili? Nebo je lepší jeden router + nějaký extender? Rodinný dům má hodně místností. Betonové stěny. Děkuji za vaše rady

btw.co říkáte třeba na TP-Link Archer AX50 ? Prý se dost zahřívá ale jinak celkem kladné hodnocení. Díky

TP-Link Archer AX50 - dvoujádrový nějaký výkonnější procesor, podpora wifi 6. takže trochu topí.

rádio se nechová jako drát. ale pro jediný připojený wifikrám ty čísla budou vypadat pěkně.
samozřejmě pokud se chceš známým chlubit, že máš rychlejší wifirouter, to jo. jiný smysl to nemá - máš snad všechny clienty s wifi 6?
ta módní obsese pověsit všechno na papírově rychlou wifi je marná, je marná, je marná.

Rodinný dům má hodně místností. Betonové stěny.

hlavně neumístit oba routery na kraj patra, aby na konci nebyl žádný signál.
a když router a v druhém patře ap, tak se nemusí rušit zrovna na sousedních kanálech.

síťaři mají radši mikrotiky kvůli nastavování, stabilitě, podpoře. domácí kutil si víc poradí např s levným archer c6.

Tak ona ta rychlost není jen papírová, na 5Ghz má slušný bandwitch co dokáže nakrmit vice zařízení naráz. (nic co by nezvládl i jakýkoliv mu-mimo předchozích generací)
Telefony, TV boxy tablety vše už přechází na Wi-Fi 6 compatible.

Jinak máš samozřejme pravdu, jestli je to jen prostředník nějakého DSL internetu, či jakési router hnízdo na půdě s holubím trusem nebo nemají rodinu o velikosti Kelly Family tak stačí osvědčený Archer.
To víš, progres nezastavíš a lidi se bez přemýšlení řídí tím, ze co ma vyšší čislo a cenu musí být bezprostředně lepší a výhodnější a to ve všech ohledech.