Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno V účtech na jednom pc se přehazují ikonky (fotky)

Zdravím všechny. Nedávno jsem prováděla po výzvě aktualizaci a v pc se mi něco změnilo - v účtech (místním i microsoft) mám místo ikonky fotky, ty se mi prohazují nebo jsou najednou obě stejné... Nevíte, čím to je a jak to spravit, aby každá fotka byla stále u toho účtu, u kterého má být? Mám od loňského léta nový pc, win 10. Děkuji.

chyba Thumbnail and Icon Cache Rebuilder ... tak ho prostě nepoužívat

spustil bych kontrolu disku ve vlastnostech jednotky c:
potom bych změnil rozlišení obrazovky, restartoval, vrátil rozlišení - ať si windows pročechrají gui a uklidí grafické nastavení a cache.

kdyby to nebyly přihlašovací obrázky účtů, ale jen ukony na liště u jednoho uživatele, je vhodné smazat:
C:\Users\"User"\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer\iconcache_xx.db
https://neosmart.net/wiki/clear-icons-cache/#How_to_clear_the_icons_cache_in_Windows10

starší normální windows to měly jednodušší, nicméně je to neodstraněný problém ve windows už 20 let a stále neopraveno.

Řešil jsem podobný - možná stejný - problém u sebe.
Uživatel "A" - admin s vytvořeným Microsoft účtem
Uživatel "B" - admin bez MS účtu

Jednou jsem se na počítači, kde byl nalogován uživatel "B", přihlásil tuším do Skypu jako uživatel "A" a Win se mě zeptal, jestli se chci jen přihlásit nebo jestli chci povolit řízení přihlašování do všech aplikací... Už si to znění přesně nepamatuju, nicméně jsem v tomto bodě udělal chybu - měl jsem dát "jen přihlásit".

Od té doby se profilové obrázky přehazovaly, duplikovaly.... prostě se synchronizovaly přes MS účet, ke kterému se uživatel "B" napojil.

Řešením bylo přihlásit se jako uživatel "B" a ve vlastnostech účtu ve Windows odebrat propojení s MS účtem (opět už si nepamatuju přesně jméno té volby ale bylo to tam klikatelné). Od toho okamžiku už se přestaly profilové obrázky míchat.

Než jsem na to přišel tak jsem taky různě laboroval s img caches a já nevím čím vším.