Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Displej si sám od sebe mění jas, začínám šílet

Ahoj, mám notebook ASUS TUF GAMING F15 a snažím se tu zrušit samovolné nastavování jasu a nejde mi to ať dělám co dělám... Např. ve Windowsech bych měl mít “Change brightness automatically when lighting changes” option políčko, ale není tu (viz. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=how+to+turn+off+auto+adjust+brightness+windows+10) pak jsem se díval na nastavení baterie tam taky nic.. Už jsem fakt v koncích, nevíte někdo co s tím? Vždycky když překliknu z něčeho tmavšího na něco světlejší tak se to rozsvítí jako andělská zář a bolí mě z toho oči a hlava jako čert,

díky moc všem za jakoukoliv radu

Tak teď si nejsem jistej, co přesně se děje. Předpokládal jsem, že se děje to samé co mě, a to, že když jsem jel na baterku, tak když byl obraz na displeji tmavý, tak se snížil jas a když byl obraz světlý, tak se pak zas postupně zvyšoval. Při napájení ze zásuvky se mi to nedělo. Jak je u Tebe?

Tady
https://community.intel.com/t5/Graphics/Disable-Intel-display-power-saving-technology-in-plugged-in-mode/td-p/561880?profile.language=en
jsem našel tento komentář

This has been an issue for me for over a year. Two times I got it disabled, can't remember how I did it the first time, but last time it was the regedit thing. But hey, I open my PC today and what do you know, it's back again. So I do the regedit thing again, because it has went back to original value, but this time it didn't work. So what I did was just disable the damn Intel GPU and use my Nvidia GPU as main. Sick of this bs honestly. Only downside is that now I can't use the night light, but at least there's an actual workaround for that.

Věděl by někdo jak vypnu ten INTEL GPU a použiju jako hlavní NVIDIA GPU prosím?

u notebuku to myslím z principu nejde: ten krám nutně musí být úsporný, ať baterky nevymlátí za 2h. proto využívá žravou herní grafiku jen někdy a proto mu musí zůstat fungovat jednoduchá intelí grafika.
(úplně vypnout to jde na stoláku, kde se na každý watt hledět nemusí)
zkus prolézt bios, jestli tam náhodou neobjevíš něco zajímavého skrz power managementu.

V Intel nastavení už tu možnost radši smazali a v nastavení grafiky bohužel taky nic není.. A to kde by to mělo být tak to tu nemám.. Už mě napadají jenom uprava registrů jak jsem postoval níže, ale na to jsem malej pán

Ja nechávam po inštalácii systému rovno návod na ploche. Ak funkcia PowerSaving (nutné ju vypnúť) nie je dostupná, preinštalovať ovládač grafiky z Intelu. Ak napr. pri Delloch dostupná nie je, môže byť riadená BIOSom. V tedy je to v Záložke Video a volá sa to EcoPower. Hovoria tomu funkcia na zlepšenie jasu pri práci z batériou. Opak je však pravdou. Usera ide z toho trafiť šľak, čo je však v dnešnej kapitalistickej... kurva už rozprávam ako Nuda.
PS: pri AMD grafikách sa to volá Vari-Bright v AMD Radeon Software