Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Displej si sám od sebe mění jas, začínám šílet

Ahoj, mám notebook ASUS TUF GAMING F15 a snažím se tu zrušit samovolné nastavování jasu a nejde mi to ať dělám co dělám... Např. ve Windowsech bych měl mít “Change brightness automatically when lighting changes” option políčko, ale není tu (viz. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=how+to+turn+off+auto+adjust+brightness+windows+10) pak jsem se díval na nastavení baterie tam taky nic.. Už jsem fakt v koncích, nevíte někdo co s tím? Vždycky když překliknu z něčeho tmavšího na něco světlejší tak se to rozsvítí jako andělská zář a bolí mě z toho oči a hlava jako čert,

díky moc všem za jakoukoliv radu

Ja nechávam po inštalácii systému rovno návod na ploche. Ak funkcia PowerSaving (nutné ju vypnúť) nie je dostupná, preinštalovať ovládač grafiky z Intelu. Ak napr. pri Delloch dostupná nie je, môže byť riadená BIOSom. V tedy je to v Záložke Video a volá sa to EcoPower. Hovoria tomu funkcia na zlepšenie jasu pri práci z batériou. Opak je však pravdou. Usera ide z toho trafiť šľak, čo je však v dnešnej kapitalistickej... kurva už rozprávam ako Nuda.
PS: pri AMD grafikách sa to volá Vari-Bright v AMD Radeon Software