Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktory elektricky merac spotreby vybrat

Ahojte,
Chcel by som sa opytat, ci mate skusenosti s digitalnymi meracmi spotreby. Chcel by som merat vykon PC, pripadne inych spotrebicov.
Rozmyslam medzi tymito dvomi:

https://www.alza.sk/hobby/solight-dt26-d5481011.htm
https://www.alza.sk/hobby/solight-dt27-d5481012.htm#recenze

Ale nerozumiem, preco ten druhy je lacnejsi napriek tomu, ze ma vacsi display aj zabudovanu bateriu.
Nejaky rady ktore vybrat? A nie su velmi lacne? Oplati sa z nejakeho dôvodu kupit nejaky iny, drahsi merac?

Dakujem

jestli tě zajímá i odběr spotřebičů s nízkým příkonem a chceš rozlišit rozdíl mezi 1 a 10W, potřebuješ nějaký s co nejnižším měřeným proudem v mA.
https://www.conrad.sk/p/brennenstuhl-em-231-merac-spotreby-elenergie-nastavitelna-cena-elektriny-103693

tam kde prodejce neudává spodní měřený proud, to rovnou přeskakuj, to bývají nepřesné krámy pouze s 8bit ad převodníkem.
papírově i ty solight typy vyhovují, údajné rozlišení 2W, jenže neudávají žádný parametr/rozsah, kterým bys to ověřil.

Solight DT 26 mám doma 2x a nemužu si stěžovat fungují ok. Umí měřit opravdu od 0W.

Při zapojení trafa, (to co jsem tady řešil) s modulem co snižije napětí, měří spotřebu samotného modulu, což je 0,3-0,7W.

Jinak proč je levnější DT 27 to nechápu, na České Alze stojí o 90Kč víc jak DT 26.

Toto mi pripomenulo jednu veľmi podobnú krabičku s podobnými inzerovanmi schopnosťami, kde sa spotrebič zapája rovnako ako pri tejto krabičke. Nájdete to pod názvom Magrav. Trocha iná konštrukcia, ale z pohľadu bežného elektrikára to isté.
Neskúšal som, ale jeden alternatívec, ktorý to dal merať do solídne vybaveného labáku sa nechal počuť, že naozaj to šetrí energiu, ale len pre spotrebiteľa, nie pre energetickú firmu.

Tesla Saver ECO je založen na nové a revoluční technologii na úsporu elektrické energie a snižuje spotřebu proudu v bytě, domě nebo kanceláři až o 75%. Zařízení stačí jednoduše zapojit do jedné ze zásuvek v prostoru. Tím způsobem dojde k úspoře energie u klimatizací, ledniček, praček, vysavačů, televizorů, počítačů, fluorescentního osvětlení, mrazáků, kancelářského vybavení.

:-D

Ono to asi cyklicky vyhazuje pojistky.