Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Defender - aktualizácie definicii - pokračovanie rýchla kontrola Defenderom

Prepáčte,že vytvorím novú tému,je pokračovaním ku Defender - aktualizácie definicii.Tak ako som sa už dozvedel toten Defender a aj iný antivirák,kontroluje systém napr. prohlížení souborů na lokálním disku, které má za cíl nalézt sekvenci odpovídající definici některého počítačového viru v databázi
detekcí podezřelé aktivity nějakého počítačového programu, který může značit infekci. Tato technika zahrnuje analýzu zachytávaných dat, sledování aktivit na jednotlivých portech či jiné techniky,čo som sa dočítal na nete,a dozvedel aj tu.No a zaujímalo by ma,respektíve či tomu dobre rozumiem.Aktualizácie definicii pre defender,dnes medzi 15:00 a 16:00 sa mi stiahla aktualizácia definicii pre defender,po otvorení vebu boli pridané detkcie hrozieb,následne neskor okolo 18:15 bola vykonaná automaitcky rýchla kontrola.Takže rozumiem tomu tak,že ked sa pridajú do databázi nové vírusy,malware a iné,defender automaticky potom spustí rýchlu kontrolu systému,či sa náhodou uvedené novo pridané hrozby nenachádzajú v notebooku.Alebo aktualizácia definicii a rýchla kontrola defenderom,nejako spolu nesúvisia.Ďakujem

Ďakujem všetkým za vysvetlenie,ako tak som to pochopil.Na záver možno blbá otázka,čo sa týka tých aktualizácii definicii napr.dnes verzia 1.335.1190.0 náhodene vyberiem novo pridané hrozby Trojan:MSIL/AgentTesla.OXBZ!MTB,a potom verzia 1.335.1118.0 - Trojan:Win32/Stealer.MU!MTB.Proste čo sa týka tých novo pridaných hrozieb do notebooku no nie konrétne hrozieb,len to že ich defender dokáže v pc,notebooku nájsť a odstrániť.Takže rozumiem tomu dobre že každý deň vznikne nejaký nový vírus,trojan,červ......Exploit:PDF/CVE-2009-0927!MTB,Trojan:Win32/Azorult.NO!MTB....a zajtra zas niečo nové.A ešte ak tomu dobre rozumiem ten vírus,trojan.....to je vlastne nejaký kod,ktorý sa dennodene mení,proste ho menia hackeri aby sa lahšie dostali do pc,notebooku,a aby ich nebolo možné vystopovať

Ak sa nemýlim tak skoro každý deň sa do počítača,notebooku inštaluju aktualizácie definicii pre defender alebo iný antivirák.Lepšie povedané ako dané vírusy najsť a odstrániť.No a napríklad dnes pridaná hrozba(nová) PUA:AndroidOS/Mobtool.A!MTB čislo vezie.......,že či to každý deň vznikne nejaký nový vírus,ked skoro každý deň prebiehajú aktualizácie definicii defender,ja neviem napr.Backdoor:MSIL/Noancooe.A,DDoS:Win32/Nitol.D....to som vybral náhodne

že či to každý deň vznikne nejaký nový vírus,ked skoro každý deň prebiehajú aktualizácie definicii defender

Budu toto brát jako otázku.
Microsoft je celosvětová firma a na světě jsou hromady snaživých pitrýsků, kteří většinou ze zištných důvodů, nebo
škodolibosti "testují" Windows a pozornost uživatelů. Pokud by MS ty definice co nejdříve neaktualizoval,
pitrýskové by mmohli napáchat nějaké škody, které by uživatelé mohli vyčítat neschopnému Microsoftu a jeho Windows.