Defender - aktualizácie definicii - pokračovanie rýchla kontrola Defenderom
Prepáčte,že vytvorím novú tému,je pokračovaním ku Defender - aktualizácie definicii.Tak ako som sa už dozvedel toten Defender a aj iný antivirák,kontroluje systém napr. prohlížení souborů na lokálním disku, které má za cíl nalézt sekvenci odpovídající definici některého počítačového viru v databázi
detekcí podezřelé aktivity nějakého počítačového programu, který může značit infekci. Tato technika zahrnuje analýzu zachytávaných dat, sledování aktivit na jednotlivých portech či jiné techniky,čo som sa dočítal na nete,a dozvedel aj tu.No a zaujímalo by ma,respektíve či tomu dobre rozumiem.Aktualizácie definicii pre defender,dnes medzi 15:00 a 16:00 sa mi stiahla aktualizácia definicii pre defender,po otvorení vebu boli pridané detkcie hrozieb,následne neskor okolo 18:15 bola vykonaná automaitcky rýchla kontrola.Takže rozumiem tomu tak,že ked sa pridajú do databázi nové vírusy,malware a iné,defender automaticky potom spustí rýchlu kontrolu systému,či sa náhodou uvedené novo pridané hrozby nenachádzajú v notebooku.Alebo aktualizácia definicii a rýchla kontrola defenderom,nejako spolu nesúvisia.Ďakujem
Nesouvisí.
Podivej se do planovace uloh na naplanovane ulohy, tykajici se defenderu. Tam uvidis, kdy je naplanovana rychla a uplna kontrola a ziskas odpoved na svou otazku.
Kontrola se spousti pri necinnosti uzivatele. Nemusi to byt presne v 6.
Oki rýchla kontrola,ale nejak nerozumiem tej uplnej kontrole tá tam nie je,tú si musí uživatel spustit sám cez Defender - Ochrana pred vírusmy a hrozbami -klik - Možnosti kontroly - rýchla,uplna,vlastná.Alebo je v plánovači niekde aj kedy sa vykonáva uplná kontrola?Ja ju spúšťam ručne každý piatok alebo sobotu večer.
Nastavit si kontrolu můžeš podle sebe.
Můžeš použít i prostředí ovládacích panelů - Ochrana před viry a hrozbami. Tam si nastav kontrolu dle libosti.
V skutočnosti fachčí Defender nonstop na pozadí, sofistikovane kontroluje dáta či bol aktualizovaný alebo nie. Rýchla, či úplná kontrola Defender, je výhradne na manuálnom rozhodnutí užívateľa.
V každom prípade Defender okamžite skočí po nových dátach, po novej inštalácii aj bez zásahu užívateľa, dá sa povedať, že jeho strojový kód čerpá z databázy výsledku predošlých kontrol pričom sa učí.
Nič kvalitnejšie pre ochranu OS W10 neexistuje, hlavne ak sa v PowerShell nastavia pre Defender skryté funkcie, napríklad o kontrolu crapware:
Set-MpPreference -PUAProtection 1
$Preferences = Get-MpPreference
$Preferences.PUAProtection
Osobne Defender s ostatnými bloatware vychytávkami svojho okresaného, desktopového OS W10 nepoužívam, dôvod, zlatý ntLite. No a image, bitová záloha aktívneho a primárneho oddielu vec škodnej istí.
Ďakujem za vysvetlenie.Ešte by ma zaujímalo,lepšie povedané či tomu rozumiem.Čo sa týka uplnej kontroly defenderom,alebo iným antivírusovým softver,to je vlastne kôli tomu že defender nezachytí všetok malvare,tak preto uplná kontrola.Že notebook sa začne správať nezvyčajne,tj.budem mať v notebooku výrus ktorý defender nezachytí,iba ked spustím uplnú kontrolu.
Ne. Průběžně se dělá rychlá kontrola, tzn. jen místa, kde se malware (ne viry) nejčastěji vyskytuje. Čas od času se dělá úplná kontrola všech souborů (resp. dle nastavení defenderu, lze vynechat třeba .jpg nebo .mp3).
Ďakujem,ale čo sa týka tej uplnej kontroly,ták tú si spúšťa užívateľ sám?(v nastavení defenderu,alebo v Plánovači úloh),ako tu bolo už napísané,ja ju spúšťam 1 do týždňa(uplnú kontrolu)
Pokud do toho "nereješ", spouští se automaticky.
Tak to som nevedel,myslím že aj uplná kontrola defenderom sa spúšťa automaticky,nič som neprestavoval v Plánovači úloh
zběžná kontrola, co se odkud spouští:
ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby cizích výrobců), scheduled tasks (naplánované úlohy).
Antivirus je zaháčkovaný hluboko v systému. Odchytává veškeré požadavky na zápis/čtení z disku, případně spuštění kódu a kontroluje, zda se neděje něco nekalého.
Ďakujem všetkým za vysvetlenie,ako tak som to pochopil.Na záver možno blbá otázka,čo sa týka tých aktualizácii definicii napr.dnes verzia 1.335.1190.0 náhodene vyberiem novo pridané hrozby Trojan:MSIL/AgentTesla.OXBZ!MTB,a potom verzia 1.335.1118.0 - Trojan:Win32/Stealer.MU!MTB.Proste čo sa týka tých novo pridaných hrozieb do notebooku no nie konrétne hrozieb,len to že ich defender dokáže v pc,notebooku nájsť a odstrániť.Takže rozumiem tomu dobre že každý deň vznikne nejaký nový vírus,trojan,červ......Exploit:PDF/CVE-2009-0927!MTB,Trojan:Win32/Azorult.NO!MTB....a zajtra zas niečo nové.A ešte ak tomu dobre rozumiem ten vírus,trojan.....to je vlastne nejaký kod,ktorý sa dennodene mení,proste ho menia hackeri aby sa lahšie dostali do pc,notebooku,a aby ich nebolo možné vystopovať
A ta otázka zní jak?
Ak sa nemýlim tak skoro každý deň sa do počítača,notebooku inštaluju aktualizácie definicii pre defender alebo iný antivirák.Lepšie povedané ako dané vírusy najsť a odstrániť.No a napríklad dnes pridaná hrozba(nová) PUA:AndroidOS/Mobtool.A!MTB čislo vezie.......,že či to každý deň vznikne nejaký nový vírus,ked skoro každý deň prebiehajú aktualizácie definicii defender,ja neviem napr.Backdoor:MSIL/Noancooe.A,DDoS:Win32/Nitol.D....to som vybral náhodne
Budu toto brát jako otázku.
Microsoft je celosvětová firma a na světě jsou hromady snaživých pitrýsků, kteří většinou ze zištných důvodů, nebo
škodolibosti "testují" Windows a pozornost uživatelů. Pokud by MS ty definice co nejdříve neaktualizoval,
pitrýskové by mmohli napáchat nějaké škody, které by uživatelé mohli vyčítat neschopnému Microsoftu a jeho Windows.
Dikens
pišta neser.
jsi tu jen za nudícího se důchodce, který sám nezvládá ani administraci vlastního zařízení a každý nový krok sem vkládá jako nový tupý problém.
nauč se instalovat systém na různém hw, sleduj chybové hlášky a chápej proč, pak odpadne polovina tvých líných a zbytečných dotazů.