Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Utp kábel - rozdvojka na PC a router

Dobrý večer, chcem sa spýtať mám od routera na vyššie poschodie vytoahnuty jeden kábel a ten prepojený a chcel by som ho prepojiť ešte na jedno miesto ako napríklad router-ide jeden kábel a potom rozdvojka na 2 kably je to možné tak prepojiť každý by išiel do PC na internete som našiel že je taká rozdvojka ktorá ide jedna do routera a druha do PC ale či není PC a PC ďakujem

Změna hloupého předmětu, původně: Utp kábel
Proč píšeš do nadpisu UTP kabel, když se dotaz kabelu vůbec netýká? (host)

len som reagoval na tvoj koment, že to fungovať nebude, nič viac. Možno treba ešte podotknúť, že sa to nedá deliť opakovane :-)
Na domáce použitie asi lepší switch, na firemné rozdvojku - hladať po výpadku siete niekde v riti za stolom pod výkresmi v prachu nejaký šméčkový neoznačený "zaseknutý" switch...

je taká rozdvojka ktorá ide jedna do routera a druha do PC ale či není PC a PC

Moc to tedy nechápu, ale rozdvojovat to máš za routerem a ne před ním. Pro nižší patro máš víc LAN vývodů v routeru, do vyššího patra dáš na přívod switch a máš to tam rozdvojené. Fleg to snad upřesní, ten dělá sítě.

poslyš tazatel, zkus napsat: proč nemůže být na místě tvé "rozdvojky/splitteru/například routeru" normální switch?
chceš asi aby všechno leželo v jediné síti a vidělo na sebe.
jestli od toho zároveň čekáš rozšíření wifi na další poschodí, pak vezmeš druhý router, ale obejdeš jeho wan vstup a uděláš z něj switch. (posunutá lan adresa kvůli 1.routeru, zákaz dhcp, vlastní název 2.wifi)