Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladani ventilatoru grafiky RTX 2060

Zdravim,da se stahnout nejaky program na upravu rychlosti ventilatoru ? Prehriva se mi trosku grafika (83 stupnu) pri hre a chtel bych pustit vetsi otacky ventilatoru.Nejake rady? Diky

Změna předmětu, původně: Ovladani ventilatoru (host)

Mam rtx 2060, no koupil jsem to jako celek acer predator orion .je to takova mensi case oproti ostatnim.1 vetrak v predu a 2 vzadu.Prijde mi 83 stupnu jako dost na grafiku ne? Dela mi to pri hre cod-warzone.ze se mi hra sekne nachvili fps skoci dolu,aby si asi grafika odpocala a pak to zase sepne a jede to vpohode..Ale jednou za hodku proste takovy skrat..

A máš zdroj dole alebo hore? Ak je dole to by mohlo negatívne ovplyvniť teplotu GPU. Neviem sa dopátrať aká konkrétne je tam tá RTX2060. Aký výrobca, aký chladič? Skriňa je pomerne malá, takže aj zaprasene filtre alebo špina v chladici karty môže spôsobiť okamžite zhoršenú situáciu s chladením.

https://www.teckknow.com/galax-geforce-rtx-2060-review/5/
Tu som našiel recenziu a tam má 2060 pri záťaži 79°C. Keď sa zdroj zohreje teplý vzduch stúpa hore a tam je zrovna tá karta, takže ju to môže ešte o nejaký ten stupeň dva-tri zohriať. Takže tvoja teplota v danej skrini asi bude normálna. Skriňa je malá a jeden vetrák dnu a druhý von tomu tiež neprospieva. Ani ten Stock chladič na procesore moc nepomáha rýchlemu odchodu teplého vzduchu z bedne. Proste sa s danou situáciou asi budeš musieť zmieriť. Tak ako to je zostavené lepšie prevádzkové vlastnosti asi nedosiahnes.