Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak stahovat videa přímo podle zdroje

Už mě nebaví vždy pátrat nad tím, kterým stahovačem by šlo to či ono video stáhnout, tak jsem se rozhodl, že to nemůže být až tak těžké a že se to naučím stahovat sám. A našel jsem si tento podrobný návod „Jak stahovat videa ze serveru Prima Play“ (https://web.archive.org/web/20160114082559/http://vojtovo-okenko.blog.cz/1510/jak-stahovat-videa-ze-serveru-prima-play). Bohužel je to už ale starší návod, sice teprve z 31. října 2015, ale na internetu vše stárne rychle a ani Blog.cz už nefunguje, a zasekl jsem se tedy hned na začátku.

Prima Play už nefunguje, odkazy na iPrima.cz jsou dělané trochu jinak a i ten Free Download Manager už vypadá jinak. Funkci „Vytvořit dávku stahování“ jsem zde nenašel a navíc program není ani v češtině. Takže teď nevím, co s tím, ale říkal jsem si, že zde mi jistě někdo šikovný poradí. :-)

Lepší návod než ono „Vojtovo okénko aneb Řešíme zajímavé problémy“ jsem nenašel, tak jsem si říkal, že sem tedy sám stručně napíšu, jak jsem postupoval, jistě se to bude hodit i někomu dalšímu.

Našel jsem si například toto video z jednoho článku: https://cnn.iprima.cz/havlicek-prioritou-je-otevrit-kadernictvi-restaurace-prijdou-na-radu-az-nakonec-22921. Jenom minutu a 36 vteřin dlouhé video, aby se nestahovalo dlouho. Nemám Google Chrome, ale mám Operu a Edge a myslím, že na tom nezáleží, prostředí pro vývojáře tam vypadá podobně.

Otevřel jsem si v Opeře Menu > Vývojář > Vývojářské nástroje (resp. ctrl + shift + I). Ve vývojářských nástrojích jsem otevřel kartu „Network“ a aktualizoval jsem stránku (fn + F5). Pak jsem seřadil stránky (řádky) podle velikosti (sloupeček „Size“).

A teď nevím, co dál. Ty adresy pro videa vypadají jinak než v tom článku na blogu. Když to vezmu odspodu:
1. chunk_ctvideo_ridp0va0br1543060_cs1440000_mpd.m4s (2.0 MB)
2. cze-sd1_ln-6poOtb8F.mp4 (2.0 MB)
3. chunk_ctvideo_ridp0va0br1543060_cs7920000_mpd.m4s (1.8 MB)
4. chunk_ctvideo_ridp0va0br1543060_cs7200000_mpd.m4s (1.6 MB)
5. chunk_ctvideo_ridp0va0br1543060_cs5760000_mpd.m4s (1.6 MB)
6. chunk_ctvideo_ridp0va0br1543060_cs6480000_mpd.m4s (1.6 MB)
7. chunk_ctvideo_ridp0va0br1543060_cs3600000_mpd.m4s (1.4 MB)
8. chunk_ctvideo_ridp0va0br1543060_cs2880000_mpd.m4s (1.4 MB)
9. chunk_ctvideo_ridp0va0br1543060_cs2160000_mpd.m4s (1.2 MB)
10. chunk_ctvideo_ridp0va0br979841_cs720000_mpd.m4s (1 MB)
11. chunk_ctvideo_ridp0va0br979841_cs0_mpd.m4s (981 kB)
12. chunk_ctvideo_ridp0va0br979841_cs1440000_mpd.m4s (970 kB)

Docela to sedí. Ale 10.–12. odkaz odspodu jsou trochu jiné než předešlé. Možná je to jiná kvalita videa, nebo by to mohla být reklama před videem. V každém případě nevím, který z těch odkazů mám použít. A ani v těch číslech není pravidelnost. A zvláštní je taky ten 2. odkaz, což je nějaké MP4, což mě překvapuje.

A dále netuším, jak ty soubory stáhnout hromadně. Ve Free Download Manageru jsem ono okno „Vytvořit dávku stahování“, projel jsem snad všechny možnosti, ale zdá se mi, že tam vůbec není. Navíc ten program ani není v češtině. Případně doporučte nějaký jiný program.

Předem děkuji za rady. :-)

loading...

Existují na dojení videa i doplňky do FireFoxu - nevím jak dalece jsou funkční. Například Download YouTube videos as MP4, Download Thne All, Easlest YouTube video downloader, Easy video Downloader. Nunto se podívat po tom a vyzkoušet. Jako pracovník televizí nemám zapotřebí to zkoušet :-D