Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Davinci Resolve 17 - video se seká

Ahoj lidi

stáhl jsem si program pro edit videí Davinci Resolve 17.
S kamarádem chodíme na přespávačky do lesa a já točím na mobil (iphone 8) záznam z toho dne. Chci z toho udělat vzpomínku neboli udělat z toho video. Problém je v tom, že se to video (když dám play v timeline) seká. Ale playback (když jedu myší zpátky po snímcích) se neseká. Nevím proč to je. Zkoušel jsem snad všechny videa na youtube, které se zabývali optimalizací videa. Tak si říkám, jestli Davinci třeba nemůže přelouskat formát .mov :-/ co se týče fps.
Jelikož jsem to točil na 60, tak třeba když nastavím formát na 30, vypadá to jako slowmotion, ale neseká se to, jede to plynule. Jakmile dám 60 už se to kouše.. příklad : z 10s videa jedu plynule 2s, pak zásek, najednou jsem na 7s, pak zásek a plynule to dojede do konce.

Možná si říkám, že to třeba notebook nestíhá, ačkoliv jsem tam nastavil quarter quality.

SPECS:
2gb grafika
8gb ram
I7 5600U
win 10 pro
Změna předmětu, původně: Davinci Resolve 17 (host)

Vyskúšajte program Cantasia, je viac verzii.
Pracuje so súbormi .mp4, treba iné verzie dekodovať,
ide to cez prg. Format Factory, dá sa aj cez VLC.
Cantasia je grátis na skušobnú dobu, treba sa
ale popasovať s angličtinou, to zas dosť môj problém.

Veľa úspechov ...:-)

DaVinci používám a myslím, že to bude buď nedostatkem ram (8gb je přece jen na střih poměrně málo, DaVinci má minimální doporučených 16gb), nebo procesorem (opět, 2 jádro na střih je sebemrskačství, DaVinci doporučuje 6 a více jader). Disk je SSD nebo HDD?
DaVinci z mé zkušenosti nejlépe pracuje s MP4 formátem - tak bych ještě zkusil s co nejmenší ztrátou celý záznam převést třeba ve Format Factory z .mov do .mp4 a vyzkoušet to.