Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý start XP

Mám tu 2 počítače
1. PC Celeron 1,2 GHz, 512 MB RAM
2.PC CeleronD 2,66, 1024 MB RAM

1.PC startuje rychleji. při bootu XP se válí sudy 7x (takové to modré v obdélníku)
2.PC do úplného načtení plochy včetně programů po startu trvá 1 minutu 52 sekund
Sudy se válí 17x.
Přitom je divné, že ještě v pondělí se válely sudy jen 13x? Jak je to možné? nic jsem s PC nedělal, jen jsem zcela zaplnil HDD kde je pouze SWAP soubor, nikoliv systém.
Může to být tím?
SWAP pagefile.sys se při každém startu vytváří znova?

Windows XP SP2, stáří obou systému je zhruba 4 roky.

Děkuji
PS: Kolikrát se válí sudy vám?

Mě se sudy válí 4x, ale po několika BSOD a vadných sektorech na disku z důvodu blbýho kontaktu na pamětech se prodloužila doba od zavedení ntloaderu do zobrazení božského loga WinXP a válení sudů, válí se to 4x, ale potom Winlogon trčí na obrazovce až do spuštění všech programů a ikony ještě dál, tak nevím, co se pokazilo...