Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD na foto

Dobry den moc sa v tom neorientujem. Viete mi prosim poradit nejaky externy HDD na ukladanie napr. fotografii, kde vyrobca garantuje "ze o data nepridete" - 2,5 od 2 do 4 TB..dakujem

Vždy zásadně více exemplářů, jinak na tom zas tolik nezáleží. Minimálně dva. A snažit se je nepřipojovat současně. A pokud bude jeden umístěný na jiném místě, je to ještě jistější.
Osobně to řeším tak, že mám dva externí disky a fotky před vymazáním ještě vypaluju dvojmo na blu-ray (mažu je až poté, co prověřím shodu všech čtyř kopií). Taky neni k zahození spočítat si hned kontrolní součty, stačí klidně i CRC32 aby bylo možné i po létech zjistit, že data jsou v pořádku.
Zažil jsem sice několik krachů disku (šlo snad bez výjimky o disky v počítači), ale daleko častější je krach souborového systému (disk je v pořádku, pouze data jsou zapsaná špatně). Z pohledu dat je to skoro jedno, i když u té logické chyby se dají data obvykle nějak dostat, je jednodušší možnost zkopírovat je ze druhého exempláře.