Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bitcoin spadol pod 50k...budu este tohoto roku grafiky;o)?

Tam bol naposledy zaciatkom marca, takze ak bude sucasny prudky pokles pokracovat a udrzi sa par mesiacov je mozne, ze sa zacne masivny vypredaj grafickych kariet na sekundarnom trhu a vyrobcovia nebudu preplacani priekupnikmi pri novych.

Momentalne zhanam synovi herne pc...za vysvedcenie az bude dobre. Nie je mozne zohnat a terminy dodania su na 9-10/2021. Ano napriklad Alza nejake masiny skladom, ale s cenou o 10-20% vyssou akoby som mal ja nakup vo velkosklade.
Skladom su uz len nejake starsie zostavy s 16xx grafikami, 2xxx a 3xxx rady su vypredane.
Zohnat grafiku mozne nie je vobec.
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

Ono je to skor do ekonomickej;o).
Je to len taka uvaha zrana. Vcera som sa pred poklesom zbavil Etherea a premyslam kedy skonci pokles a bude cas na nakup. Vyzera to na niekolkodenny pokles zatial a tak ma napadlo, ze ak by bol naozaj prudky (dajme tomu 50%) tak by to mohlo trosku pomoct trhu s grafikami.

Problem s pc je taky, ze neviem kupit normalne pc s grafikou 2xxx alebo 3xxx pripadne ekvivalentom od AMD.

Take se tesim, nicmene bitcoin se na grafikach skoro netezi, nejvic jede etherum. Nevim, jaka je situace u nej. Bylo by dobre, kdyby to zacalo padat take.

Chtel bych si zahrat nove hry jako je Cyberpunk, ale ani jsem je zatim nekupoval, protoze proste na ne nemam grafiku a dost se bojim, ze letos ani tu grafiku mit nebudu a tudiz hry kupovat taky nebudu. Respektive kupuju hry ve slevach jako treba ted Skyrim, ktery jsem kdysi vynechal a hra me ted nadchla, takze dobre ze ten nedostatek grafik je. :-)

Došlo k hromadnému prodeji krypto měn větším množstvím vlastníků v docela velkém objemu na spoustě burz najednou.

Osobně si dokážu představit situaci, kdy se pár těch hodně velkých ryb domluví a najednou všichni prodají. To strhne lavinu, ke které se přidá spousta dalších. Až to klesne dolů, tak ti, co začali zase zpátky nakoupí, tentokrát za podstatně výhodnější ceny, než prodali.

Podla tých čo predpovedajú situáciu na trhu, by grafiky mohli byť do konca tohoto roka, dokonca niektorý sú optimisticky a hovoria už že v mesiacoch september alebo október už budú k zohnaniu minimálne polovica kariet, a ceny budú skoro na úrovni pôvodných cien. Ja to až tak optimisticky nevidím, a myslím si že aj keď budú k dispozícii grafiky koncom roka, tak ešte bude trvať pár mesiacov kým ceny klesnú na pôvodné, takže skôr až jaro 2022. Ale možno sa mýlim. Ťažko povedať.

Našťastie ja GK mám GTX 1050TI, a zároveň výkon grafickej karty nepotrebujem... Hry vôbec nehrám, a s grafikou (2D painting, aj keď v rozlíšení 600-1200 PPI) síce robím trocha, ale je to fakt trocha a neprofesionálne, kde mi aj GTX 1050TI je značne naddimenzovaná (zrejme by mi stačila v pohode GT 1030).

Ony ty slaby grafiky nejsou zadnej med. Casto to nema DP konektor, nepodporuje 4K rozliseni, nekde ani QHD nic, proste ono ikdyz nehrajes, tak ta GTX1050 je rozumny minimum.

Jinak si myslim, ze grafiky letos nebudou, ze se neprezene ani tezarska manie, ani nebude dostatek cipu. Snad se to zlepsi pristi rok.