Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bitcoin spadol pod 50k...budu este tohoto roku grafiky;o)?

Tam bol naposledy zaciatkom marca, takze ak bude sucasny prudky pokles pokracovat a udrzi sa par mesiacov je mozne, ze sa zacne masivny vypredaj grafickych kariet na sekundarnom trhu a vyrobcovia nebudu preplacani priekupnikmi pri novych.

Momentalne zhanam synovi herne pc...za vysvedcenie az bude dobre. Nie je mozne zohnat a terminy dodania su na 9-10/2021. Ano napriklad Alza nejake masiny skladom, ale s cenou o 10-20% vyssou akoby som mal ja nakup vo velkosklade.
Skladom su uz len nejake starsie zostavy s 16xx grafikami, 2xxx a 3xxx rady su vypredane.
Zohnat grafiku mozne nie je vobec.
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

Podla tých čo predpovedajú situáciu na trhu, by grafiky mohli byť do konca tohoto roka, dokonca niektorý sú optimisticky a hovoria už že v mesiacoch september alebo október už budú k zohnaniu minimálne polovica kariet, a ceny budú skoro na úrovni pôvodných cien. Ja to až tak optimisticky nevidím, a myslím si že aj keď budú k dispozícii grafiky koncom roka, tak ešte bude trvať pár mesiacov kým ceny klesnú na pôvodné, takže skôr až jaro 2022. Ale možno sa mýlim. Ťažko povedať.

Našťastie ja GK mám GTX 1050TI, a zároveň výkon grafickej karty nepotrebujem... Hry vôbec nehrám, a s grafikou (2D painting, aj keď v rozlíšení 600-1200 PPI) síce robím trocha, ale je to fakt trocha a neprofesionálne, kde mi aj GTX 1050TI je značne naddimenzovaná (zrejme by mi stačila v pohode GT 1030).

Ony ty slaby grafiky nejsou zadnej med. Casto to nema DP konektor, nepodporuje 4K rozliseni, nekde ani QHD nic, proste ono ikdyz nehrajes, tak ta GTX1050 je rozumny minimum.

Jinak si myslim, ze grafiky letos nebudou, ze se neprezene ani tezarska manie, ani nebude dostatek cipu. Snad se to zlepsi pristi rok.