Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zasekaný starší notebook

Zdravím, máme starší notebook, ktorý sa používa viac-menej na internet + nejaké tie domáce úlohy zo strednej + na League of Legends.
Je tu problém, že sekne pravidelne každých 30 minút na pár sekúnd.. Potom to ide úplne v pohode. Čo sa týka prehriatia, to vylúčujem.
V prílohe posielam XML súbor výpisu z Speccy.

No, stačí si přečíst hned první řádek výpisu: Intel Celeron @ 1.40GHz. Z trabanta mercedes neuděláš.

Jediné, co se dá zkusit, udělat čistou instalaci se správnými ovladači a zkusit systém optimalizovat - povypínat spouštění blbostí na pozadí, atd...

Je mi jasné, že z trabanta mercedes neurobím, no v safemode mi to nerobí a hlavne, ak by to bol tým problém, tak by sa to nedialo tak pravidelne. Čo sa týka tých blbostí, tak startup programy som povypínal tie zbytočné..

benchmark si strč někam, ten ti windows neurychlí. je to jen informace pro tebe, že je pomalý disk v předpokládaných mezích.
u tohoto sw tě správně zajímá záložka "healt" - proto sis nechal default zkrácené okno, ať nevidíš kompletní výpis. pro tvoji informaci: v tomto nepřehledném sw sleduješ sloupec "data", v jiných sw mívá označení "rawdata".
kolega ti nabízel provést error scan, i ten by měl smysl místo tupého benchmarku.

tak moment: nevím jakou metodou dělá hdtune test disku, ale chceš říct, že ten podprůměrný benchmark patří sshd disku? doporučuju vyhodit a nahradit normálním ssd.
vyhozený disk si nech jako externí usb těžítko.

je funkční, čili do usb boxu se dá.
od sshd bych čekal přece jen trochu lepší křivku, než co ten krám předvádí. každopádně výsledek ukazuje na pomalý notebukový disk - brzdu, kterou nemá cenu používat ani zadarmo.
u smart (health) hodnot má cenu kontrolovat proměnné: 05,c5,c6 kvůli disku a c7 kvůli kabelu. proto mi vadí, když si líný printscreenovač ani nepotáhne celé okno, aby viděl výsledek.