Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Iphone neznámé fotky v galerii

Ahoj, strejda i pořídil iphone, ale řeší problém, že má v galerii spoustu fotek cizí krajiny a neví kde se tam vzali a neví jak se toho zbavit nějak hromadně (je tam toho stovky).

V rychlosti jsem na to koukal, ale nenašel jsem žádné sdílení (možná jsem přehlédl, jsem androiďák).

Nevíte jak se toho zbavit + kde se fotky vzal? Díky

Smazat je jednoduché. Tapnot na album, aby byly vidět náhledy, tapnout na "Vybrat", pak se objeví a tapnout na "Vybrat vše", tapnout dole na ikonu koše. Pak otevřít koš a vysypat ho.

Otázka je, kudy se tam fotky vzaly. Je to nový telefon? Kdyby byl ojetý, mohlo to tam zůstat po předchozím majiteli. Je-li nový, důkladně se přesvědčit, jestli to nejsou vlastní fotky, uložené někde v počítači, iTunes je tokáže vydolovat i z hlubin počítače a nacpat do telefonu. Před mazáním tedy zjistit, co to je za fotky a kde se tam vzaly. Z luftu cizí fotky to vzít nemohlo (jedině, jestli není Apple ID stále na původního majitele, pak by mu to mohlo loupit fotky z jeho počítače - stejně tak bacha, vaše fotky to může dávat původnímu majiteli na disk).

Též některé cloudové služby tam rády a s chutí hrnou fotky, například DropBox, Google Disk, OneDrive a podobně. Ale (pokud máš svůj účet, ne původního majitele), zase to nejsou kdejaké fotky ale vlastní, uložené v počítači nebo na těchto Cloudech.