Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook Asus - internet

Zdravím, potřebuji poradit s internetem v notebooku.
Již jsem měřila rychlost na svému notebooku a má kolem 30 potom jsem měřila na mobilu bylo tam 50 půjčila jsem si druhy notebook i tam bylo 50 zkoušela jsem různá nastavení na svém notebooku a ani to nepomohlo i vše aktualizovat a ani to předtím to bylo horší ukozovalo to dokonce 10 už nevím co stím kdyby někdo dokázal poradit i jsem zkoušela různě vyčistit od virů atd... Žádný vir to nenašlo

a ten typ notebuku je napsany kde?
kdyz nejde notebuk otocit a najit stitek, stahnout diagnosticky program (speccy, sysspec, ...), ktery to vypise.

internet je privedeny po drate a ty ho na notebuku chytas wifim - takze nekde doma se vali krabicka mozna s antenkami = router.
ani on nema stitek a jeho typ ma byt tajny?

no a kdyz uz wifi, prozrad dalsi tajemstvi: kolik zdi je mezi tajnym routerem a tajnym notebukem?

nakonec jeden tip: v panelaku te muzou rusit site od sousedu. zkontrolovat co je ve vzduchu programem "inssider" a posunout vysilaci kanal na routeru kde je nejmin ruseni.

já to vysvětlím:

s notebookem předtím problémy nebyly až teď

je nějaký koldům, v něm stádo sousedů = stádo rušících wifi sítí. proto ten screen z inssideru.
tento notebuk může být krám, chtělo by ověřit jeho hw, proto ty diagnostické programy k určení typu ntb.
taky tam v mezičase mohl někdo běsnit a instalovat nenažrané antiviry. ale to uvidíme až podle hw parametrů, jestli se tím zabývat.

notebuk je loňský výprodej, obsahuje rádoby herní grafiku 1050, proto ten krám může víc topit a žrát baterku. na tepelnou pohodu wifikarty doufejme nemá vliv.
obsahuje novější wifikartu "ac" standard.

router je wifi 11n, teoretický režim 300mbit, reálně v místnosti při jediném připojeném wifikrámu bez rušení může dosahovat 70-100mbit. záleží i na kompatibilitě s přijímačem (notebukem s wifi ac)

takže podmínky aby to bez překážek jelo slušně tu jsou - i když by dost pomohlo fouknout screen z inssideru někam na imagehosting.
správně by ve stejné místnosti měl být signál v inssideru cca -30db, odstup od rušících sousedů dalších 20-30db. bohužel to musím takto popisovat, když obrázek chybí.

enkový router zyxel vysílá na 2.4ghz. na notebuku se teoreticky může ve vlastnostech wifi ac síťovky pásmo 5ghz vypnout. (ale v jiné wifi síti s novějším routerem se může trochu hodit)
kanál 13 bývá volnější a využít se dá. ovšem pozor, výrobci některých mobilů používají jen 11 kanálů podle americké normy, takže všechna wifi zařízení nemusí síť na kanálu 13 vidět.

stálo by za zvážení normalizovat wifi v routeru, ať se s ním kdejaký mobil nehandrkuje o jiném nastavení:
wireless bandwidth bych dal 20mhz (i kvůli mobilům)
wireless security napevno na šifrování wpa2+aes

signál je dost silný a i díky tomu má od sousedů velký odstup, router má maximální šířku pásma, wifikarta má s routerem vyjednaný režim (ne rychlost) 300mbit.
ale protože router vysílá i přijímá a baví se s několika wifikrámy najednou a nedejbože chce každý svůj režim, praktická dosažitelná rychlost může být tak 2.5x nižší proti teoretické.

protože screen neukazuje na nějaký zádrhel, hledal bych ho v nevhodných ovladačích wifikarty toho notebůů (realtek 8821 pcie ac wifi, updatovat od výrobce asus).
nebyl doufám notebuk reinstalován vlastními silami? to často nedopadne.

vlastně mi není jasné, jak se může při šířce pásma 40mhz vlézt vysílání na krajní kanál a přesahovat někam, kde už wifi nemá kanály. ale budiž, to je můj problém.