Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje zvuk do sluchátek v novém notebooku s přinstalovaným W10 na Ubuntu

Mám zcela nový notebook Toschiba. Po vymazání OS Windows 10 a instalaci Ubuntu nefunguje zdířka na sluchátka. Zvuk nejde do sluchátek, ale opět do prostoru. U ostatních notebooků s Ubuntu to nedělá. Chci se ujistit, že se nejedná o nějakou drobnost na mé straně, o které třeba nevím? Než to vrátím do servisu na reklamaci. Domnívám se, že zdířka na zvuk musí fungovat normálně u každého OS, takže jim nebude vadit, když tam není W10 a místo něj je tam Ubuntu.

Ve Windows jsem sluchátka nezkoušel. Okamžitě jsem přeinstaloval na Ubuntu. Chtěl jsem nechat W 10 jako druhý systém pouze jako zcela vyjímečnou zálohu, ale přerušil jsem nahrávání Ubuntu a pak už W10 nešel zachránit. Nešlo to opravit, pouze naistlalovat Ubuntu.

Sluchátka jsou také zcela nová a v pořádku, v druhém notebooku (také pouze s Ubuntu) fungují normálně.

Realtek PCIe GBE

$ apt-get install alsa-utils
E: Nešlo otevřít zámkový soubor /var/lib/dpkg/lock-frontend - open (13: Operace zamítnuta)
E: Unable to acquire the dpkg frontend lock (/var/lib/dpkg/lock-frontend), are you root?

jj, tohle mi to hodilo

*** Seznam PLAYBACK Hardwarových zařízení ****
karta 0: PCH [HDA Intel PCH], zařízení 0: ALC256 Analog [ALC256 Analog]
Podzařízení: 0/1
Podzařízení #0: subdevice #0
karta 0: PCH [HDA Intel PCH], zařízení 3: HDMI 0 [HDMI 0]
Podzařízení: 1/1
Podzařízení #0: subdevice #0
karta 0: PCH [HDA Intel PCH], zařízení 7: HDMI 1 [HDMI 1]
Podzařízení: 1/1
Podzařízení #0: subdevice #0
karta 0: PCH [HDA Intel PCH], zařízení 8: HDMI 2 [HDMI 2]
Podzařízení: 1/1
Podzařízení #0: subdevice #0
karta 0: PCH [HDA Intel PCH], zařízení 9: HDMI 3 [HDMI 3]
Podzařízení: 1/1
Podzařízení #0: subdevice #0
karta 0: PCH [HDA Intel PCH], zařízení 10: HDMI 4 [HDMI 4]
Podzařízení: 1/1
Podzařízení #0: subdevice #0

Domnívám se, že zdířka na zvuk musí fungovat normálně u každého OS, takže jim nebude vadit, když tam není W10 a místo něj je tam Ubuntu.

tak jasne, vadit to nebude, ale nebudou se s tim piplat, proste ti Ubuntu smaznou, nahodi W10, a pokud zvuk pujde, tak
napisou, zavada na na Win10 neprojevila. To je tedy to lepsi reseni.
To horsi reseni je, ze ti nauctuji reinstalaci W10, protoze jsi W10 smazal.