Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RTX 3070 mobile ochrana proti přetaktování?

Chtěl jsem si zkusit jak se dá přetaktovat RTX 3070, ale když přídám do jádra 50mhz a spustím FurMark na lehké nastavení obrazovka zčerná, nereaguje. Jak to mám chápat? To je nějaká ochrana která jde prolomit, nebo proč to nejde víc? Starej notas zvladl 150mhz stabilně (bez artefaktů atd...) nevím jak to mám chápat.

Protože chci na plno využívat to co jsem si koupil, to není napětí, to je takt jádra. Navíc když zjistím maximální takt co karta zvládne můžu podle toho mnohem lehčeji nastavit přímku taktu která ve výsledku podvoltuje GPU. Ale že by to už od výroby bylo přetaktovaný tak, že 3% navýšení způsobí selhání grafiky to se mi nezdá.

Vždyť využíváš naplno to, co jsi zaplatil, u výrobce čipu to s těmi parametry prošlo přes testy, výrobce notebooku na to navrhl desku, chlazení a je to stabilní. Je možné, že máš čip tak na hraně, že těsně prošel testy a drobné navýšení frekvence bez zvýšení napětí už je pro něj za hranou. Taktování dává smysl u stolních počítačů, kde je slušně řešené napájení a dost místa na chlazení. U notebooku bych byl rád, že to funguje spolehlivě a bez přehřívání na základních taktech.

Dobře chápu, zřejmě jsem koupil notas sic se slevou, ale s grafikou ktera sotva prosla normami stability, a dá jen +45. Jinak ohledně toho taktu tak normální člověk počítá s tím, že novější grafika zvládne v průměru víc taktu stabilně.
1500+10%=1650
U takové gtx 220 jsem byl rád, když jsem mohl zvysit takt o 50mhz, u gtx 1660 to slo stabilne k 150mhz. Není důvod tu napadat, škodit v slušné, čestné otázce.

Ty VÔBEC nechápeš, že v NB sú komponenty tak nastavené, aby sa zvládlo ich chladenie. A pokiaľ TY chceš pretaktovať grafiku - tak zákonite stúpne teplota a NB na to majú ochranu. Každý výrobca NB skúša, pokiaľ to môže "vytiahnuť" tak, aby to NB zvládol a bol stabilný. Preto sa v NB neodporúča BFU (ako ty) robiť takéto pokusy - inak buď to nepôjde (ochrana), alebo (bez ochrany) to pôjde, ale len určitý čas - do zničenia komponentu, alebo aj celého NB.