Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmizení dat po připojení druhého HDD

Dobrý den,

Koupil sem si 2TB pevný disk, protože sem měl jen 1TB (HDD) a 256GB (SSD) disk a to mi nestačilo. Po zapojení druhého pevného disku sem ho přes Správu disků "zprovoznil". Vše bylo ok, překopíroval sem pár filmů. Pak sem odešel a když sem se večer vrátil, skoro 800GB dat z původního pevného disku zmizelo... Nevíte někdo, co mám dělat? Přece se nemohly jen tak vypařit?

Základní problém - kdo nezálohuje, pak o danou věc nestojí - to je prvotní filozofie každého "normálního" uživatele IT. A kdo se toho nedrží, se pak případným zbytečným problémům nevyhne. Přitom to je zbytečné!!! - možností je fůra. Důvod zmizení dat není relevantní díky kopírování na jiný disk. Spíše bych to viděl na problém něčeho jiného. Předpokládám, s ohledem na to, že nejsem uživatelem Windows už od dob ukončení podpory XP, tak jestli to není dílem nějakých "štěnic". Neměl jsi problém s viry, či cosi podobného? Pak by to ztracené být mohlo. 8-)

screen ze správy disků nikde (ten stejně nestojí za nic, neukazuje rozumné informace)

ale existuje stádo free partition managerů - niubi partition editor, minitool partition wizard, easeus partition master, ...
třeba by nad tím obrázkem někoho něco napadlo.

doteď sem s tím nikdy neměl problem. Musí to být něco s tím novým diskem

proto je jeho typ tajný, poslední roky klasika.