Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP notebook gaming

Zdravím komunita!
Zháňam čo najlepšie vybavený NTB s plnohodnotným Windows XP.
Odôvodnenie: chcem ho dať otcovi, pretože má veľkú zbierku prastarých retro pc hier na CD/DVD a drvivá väčšina sa už na Win7+ nespustí. Chcel by som, aby tam mal čo najvyšší performance. Viem o Virtuale a pod., no hľadám pre neho najpohodlnejšiu cestu - spustí a hrá.
Ak viete o nejakých dobrých modeloch s kompatibilnými drivermi s Win XP a CD/DVD-ROM dajte mi prosím vedieť.
Plánujem mu tam nahodiť SSD a spraviť menší repas.

Neni.
Má originály CDčiek typu Dune 2000, NFS HP2 a pod. Chcel som mu dopriať nostalgiu. Ak si myslíš, že mu pustím Fortnite... :D

Topic tu vytváram už asi po tretie a vždy namiesto odpovede dostanem príspevok typu "mal by si chcieť niečo iné/inak"
Chcel som iba vedieť, aký najnovší/najvýkonnejší NTB s Win XP poznáte
Díky za akúkoľvek skutočnú odpoveď

xp strčíš na 4.generaci intelů, tak si zkus nějaký takový krám v repasech najít.
třeba: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1251255-dell-latitude-e6540.html ... jen 2jádrový procesor, v notebucích to lepší nebude

17" model se 75W grafikou: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1239907-hp-zbook-17-g2.html

původní disk s nemoderním w10 vytáhnout a uložit do skříně. dát tam vlastní hdd/ssd (nic moc pro xp)