Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP notebook gaming

Zdravím komunita!
Zháňam čo najlepšie vybavený NTB s plnohodnotným Windows XP.
Odôvodnenie: chcem ho dať otcovi, pretože má veľkú zbierku prastarých retro pc hier na CD/DVD a drvivá väčšina sa už na Win7+ nespustí. Chcel by som, aby tam mal čo najvyšší performance. Viem o Virtuale a pod., no hľadám pre neho najpohodlnejšiu cestu - spustí a hrá.
Ak viete o nejakých dobrých modeloch s kompatibilnými drivermi s Win XP a CD/DVD-ROM dajte mi prosím vedieť.
Plánujem mu tam nahodiť SSD a spraviť menší repas.

Samozrejme počítam s tým, no neviem čo presne hladať. Nechcem hladať na základe "Windows xp" pretože mnoho kompatibilných ntb má na sebe win7. Pre mňa nie je problém ho preinštalovať na win xp ak sa oplatí.
Mnoho ntb na bazare s windows xp ho má preto, že sa na neho win7 ani nedal nainštalovať, čiže sú skutočne príliš staré :D hladám niečo na hrane.. posledné win xp notebooky

Neni.
Má originály CDčiek typu Dune 2000, NFS HP2 a pod. Chcel som mu dopriať nostalgiu. Ak si myslíš, že mu pustím Fortnite... :D

Topic tu vytváram už asi po tretie a vždy namiesto odpovede dostanem príspevok typu "mal by si chcieť niečo iné/inak"
Chcel som iba vedieť, aký najnovší/najvýkonnejší NTB s Win XP poznáte
Díky za akúkoľvek skutočnú odpoveď

xp strčíš na 4.generaci intelů, tak si zkus nějaký takový krám v repasech najít.
třeba: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1251255-dell-latitude-e6540.html ... jen 2jádrový procesor, v notebucích to lepší nebude

17" model se 75W grafikou: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1239907-hp-zbook-17-g2.html

původní disk s nemoderním w10 vytáhnout a uložit do skříně. dát tam vlastní hdd/ssd (nic moc pro xp)