Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna MAC adresy?

Ahoj,

řeším jednu zvláštní věc. Mám v síti notebook, kterému pomocí DHCP rezervace přiděluji stále stejnou adresu. Bohužel ale jednou za čas ten notebook dostane jinou IP adresu než by měl mít a když se podívám proč, tak vidím, že má jinou MAC adresu síťové karty, než měl v době, kdy jsem rezervaci zadával. Je tohle vůbec možné? Myslel jsem, že MAC adresa se přeci měnit nemůže. Jiné počítače v pohodě, jen tenhle jeden si jí prostě jednou za čas změní a já nevím proč.

Díky za tipy!

Neviem ako na Windows, ale na Linuxe je to záležitosťou NetworkManagera. Od určitého času NM pred scaningom zmení MAC na náhodnú aby sa nedalo zistiť, kto skenuje okolie. Po scaningu ju vráti znova s5, ale existujú prípady kedy k tomu nedôjde. Našťastie sa to tak deje naozaj len ojedinele. Možno v súvislosti s vadným driverom.
Pre NM na Linuxe existuje parameter, ktorý túto náhodnú zmenu MAC vypína. Treba pohľadať na googli.