Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Arduino - monitorování zavřených/otevřených dveří a oken

Prosím o radu, chci si na Arduinu postavit "alarm", respektive monitor jestli jsem při odchodu nezapoměl zavřít nějaké okna či dveře.
Bude monitorováno celkem 6 oken či dveří.

K tomu bych chtěl připojit display, který by zobrazoval jestli je něco otevřené.
A i nějaké PIEZO k akustickému alarmu.

Prvně jsem jako senzor chtěl použít mechanické senzory otevřených dveří
[92953-oomxj-jpg]

Ale v návodech jsem našel že používají magnetické senzory
[92954-arduino-door-sensor-wiring-diagr-jpg]

Prosím o rady, zkušenosti jestli se tu někdo tímto zabýval.
Také by jste volili ty magnetické senzory?

Případně uvítám i další rady co se osvědčilo, neosvědčilo. Čemu se vyhnout apod.

Děkuji moc

Určitě magnetické, používají se i v profi zabezpečení, a oproti koncovým spínačům mají výhodu v tom, že jsou již přizpůsobené pro montáž na plochu, jsou daleko méně náročné na přesnost dosednutí a ustavení dveří nebo oken a odolné povětrnosti, prachu apod., protože jako kontakt se používá ve skle zatavené jazýčkové relé

S tým "mechanický senzorom" si asi robíš srandu...To si chceš vážne dať na dvere alebo okno? Ako to tam pripevníš a ako to bude vyzerať...]:(
Do nejakej kôlni budiž, ale do obytného priestoru ???

Na plášťovú ochranu (okná, dvere) pri ozajstných zabezpečovacích systémom (alarmoch) sa používajú naozaj magnetické detektory.
Len podotknem, že okrem tých na povrch (vidno ich a je to nepekné - niekomu to môže vadiť...), existujú aj tzv. pre zápustnú montáž (nič vidieť nie je). Podmienkou je vedenie káblov cez rám okna, dverí - nie vždy je to možné...

[snimac-dverovy-magneticky-pre-zapustenie.jpg]