Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Arduino - monitorování zavřených/otevřených dveří a oken

Prosím o radu, chci si na Arduinu postavit "alarm", respektive monitor jestli jsem při odchodu nezapoměl zavřít nějaké okna či dveře.
Bude monitorováno celkem 6 oken či dveří.

K tomu bych chtěl připojit display, který by zobrazoval jestli je něco otevřené.
A i nějaké PIEZO k akustickému alarmu.

Prvně jsem jako senzor chtěl použít mechanické senzory otevřených dveří
[92953-oomxj-jpg]

Ale v návodech jsem našel že používají magnetické senzory
[92954-arduino-door-sensor-wiring-diagr-jpg]

Prosím o rady, zkušenosti jestli se tu někdo tímto zabýval.
Také by jste volili ty magnetické senzory?

Případně uvítám i další rady co se osvědčilo, neosvědčilo. Čemu se vyhnout apod.

Děkuji moc

Určitě magnetické, používají se i v profi zabezpečení, a oproti koncovým spínačům mají výhodu v tom, že jsou již přizpůsobené pro montáž na plochu, jsou daleko méně náročné na přesnost dosednutí a ustavení dveří nebo oken a odolné povětrnosti, prachu apod., protože jako kontakt se používá ve skle zatavené jazýčkové relé