Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spolahlivy e-mail, kde/u koho?

Ako vecsina z Vas mam roky niekolko mailov u roznych poskytovatelov. Ale ani jeden nemam na moje prave meno.

Doba sa vsak zmenila (v ramci korona virusu).
Odpis plynu, vody, elektriny ... sa v ramci pademie nevykonava fyzicky, ale mailom.
Takisto komunikacia zo statnou spravou, spravcom bytov ...
A moj mail na "Janko Hrasko", prestava byt, "to prave orechove"

Aby som sa "vykoktal", patram u koho si zalozit spolahlivy mail, (na prave meno) v podstate len na komunikaciu s organmi statu

Ale pripada mi uplne sproste, aby som ako Slovak byvajuci na Slovensku komunikoval zo Slovenskymi instituciami cez amerikansky server napr. Google ...

Existuje na Slovensku, mozno aj plateny, nepotrebujem velku kapacitu, stahujem POP3, ale spolahlivy mail?

.

Pekny den poprajem a dakujem za Vase odpovede.

Tento dotaz som napisal po doruceni listu (klasika-papier do schranky) spravcom bytov, ktory mi pise ze mi bude uctovat za odber teplej/studenej vody priemer za uplynulu rok, pretoze som neposlal aktualne udaje mailom.

Mail s aktualnymi udajmi som samozrejme poslal, ale mailova adresa (nazov mailu) nebol na moje meno.
V spominanom liste sa pani podpisala a uviedla aj telefon. Po telefonickom rozhovore, kde som uviedol nazov mojho mailu, mi aj tak nebola schopna odpovedat.
Ale (ako plus) na druhy den zavolala.
Zdovodnila to tak, ze keby som mal v nazve mailu hoci 12345, alebo abcde, tak si si zisti od koho je dany mail.
Kedze som mal v danom nazve mailu xxxova, (nieco ako teranova, ale teranova to urcite nebolo), tak predpokladala zenske meno, ktore na mojej adrese neexistuje (takze mu nevenovala pozornost).
Ale ma informovala ze minimalne 70% korespondentov pouziva svoje meno v nazve mailu.

Nechcem riesit pristup pracovnikov k mailom v sirokej sfere roznych organizaciach, ale naopak chcem znizit riziko nedorozumeni.
To je moja odpoved na:
"nedávej do emailu jménu. Vlastní ani smyšlené. Na komunikaci to není vůbec potřeba"
"jméno v mailu není podmínkou, je to každému jedno"
.

Chapu, ze chces jit cestou nejmensiho odporu, ale pokud narazis na blba, ktery si neprecte email, protoze se mu nelibi jmeno, tak jako sorry, ale kdyz se budes snazit vyhovet kazdymu debilovi, tak nebudes delat nic jinyho, nakonec te umori k smrti.

Nicmene odpovedi jsou vazne jednoduche, bud zvol mistniho poskytovatele hostingu, ktery k tomu ma i email, coz ma skoro kazdy a porid si vlastni domenu a muzes mit dle libovule a dostupnosti "sve" i to za zavinacem. Nebo vyuzij nejake bezne freemailove sluzby, kterou mas v oblibe a udelaj si tam dalsi email ve tvaru jmeno.prijmeni.

Jestli ti muzu dat radu, ze outlook.com u Microsoftu, pokud tam treba uz ucet mas, tak poskytuje moznost vytvoreni aliasu. Jednoduse tvuj bezny email, co ted pouzivas, dejme tomu jufo(zavinac)outlook.com a "novy" email (alias) jmeno.prijmeni(zavinac)outlook.com budou padat do stejne schranky. A je to. :-)

Naprosto souhlasím. Přece ten email dole PODEPÍŠEŠ, proč by si baba neměla přečíst email jen proto, že je v názvu třeba ,,kopretina".

Navíc já si třeba v protonmailu můžu navolit název, který se lidem zobrazuje. Takže můžu mít třeba kopretina@protonmail.com, ale v nastavení si dám ,,Juraj Jánošík". A když ta baba koukne na email, uvidí email od Juraj Jánošík, i když skutečný název je kopretina@protonmail.com.

Proto jsem psal, že NEMUSÍŠ dávat přímo do názvu emailu své jméno. To si můžeš zvolit AŽ PAK V NASTAVENÍ, pokud ti tedy jde o jméno, které uvidí příjemce tvého emailu.

Ahoj jakovlev. Nepises odpoved mne, ale ak dovolis, mal by som dve otazky.

1. Da sa tato vlastnost uplatnit len v "protonmailu", alebo alebo aj u ineho providera (napr. seznam, gmail ...)
2. Ked si zriadim mail na "protonmailu", bude sa tato vlastnost zobrazovat aj (babam) na roznych mailovych klietoch (ktore neviem ani odhadnut).