Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spolahlivy e-mail, kde/u koho?

Ako vecsina z Vas mam roky niekolko mailov u roznych poskytovatelov. Ale ani jeden nemam na moje prave meno.

Doba sa vsak zmenila (v ramci korona virusu).
Odpis plynu, vody, elektriny ... sa v ramci pademie nevykonava fyzicky, ale mailom.
Takisto komunikacia zo statnou spravou, spravcom bytov ...
A moj mail na "Janko Hrasko", prestava byt, "to prave orechove"

Aby som sa "vykoktal", patram u koho si zalozit spolahlivy mail, (na prave meno) v podstate len na komunikaciu s organmi statu

Ale pripada mi uplne sproste, aby som ako Slovak byvajuci na Slovensku komunikoval zo Slovenskymi instituciami cez amerikansky server napr. Google ...

Existuje na Slovensku, mozno aj plateny, nepotrebujem velku kapacitu, stahujem POP3, ale spolahlivy mail?

.

V internetovej komunikácii neexistujú hranice štátov. Až nájdeš na SK nejaký free mail lepší ako Gmail, ktorý je spoľahlivejší a ponúka viac ako ten Amerikamsky server, choď do toho.
Ja Ti nechcem oponovať, keď chceš tak si zaplať platený mail niekde na SK...

Roky používam súkromný Gmail ešte z čias keď bol na pozvánky a nikdy som nemal potrebu to meniť. Naopak nie celkom dobré skúsenosti mám práve s tými "slovenskými"...

Už mluvíš jak Nuda... Zlý kapitalisti, atd.. . :-?

1) úřadům je úplně jedno, z jaké mailové adresy s nimi komunikuješ

2) nikdo tazateli nebrání založit si nějaký SK freemail nebo mail na vlastní doméně

Mimochodem, ty nepoužíváš žádné amerikánské programy, sociální sítě nebo výrobky?

Spousta webhostingů poskytuje mailhosting za pár korun.. k tomu si koupíš vlastní doménu.. Akorát upozorním, že některé koncovky jsou pro spoustu e-shopů, atp.. neznámé.. což nechápu, ale sám mám e-mail s doménou mého přijmení a koncovkou xxx@xxx.email .. už ve 3 e-shopech a dokonce i v jedné bance, jsem se setkal s problémem, kdy formulář hlásí můj e-mail jako neplatný :)

Jak pise Eessencia, hosting s emailem za par korun dneska. Slovenskej nevim, ale v CR treba WEDOS nebo Onebit to umi bezne bez vypadku a domenu si muzes zaridit pocitam i SK.

Jinak misto Gmailu doporucuju za me teda lepsi freemail Outlook.com od Microsoftu.

1) Pokud nechceš, vůbec si nedávej do emailu jménu. Vlastní ani smyšlené. Na komunikaci to není vůbec potřeba. Klidně můžeš mít kopretina@......sk. Úřadu je do toho houby, jaký má název tvůj email. Oni si k tvému jménu ten email přiřadí. Ani nemusíš mít vůbec koncovku .sk. To není důležité.

2) Z vlastní zkušenosti rozhodně doporučuji PROTONMAIL.com. Má otevřený kód (Open source), je v bezpečném Švýcarsku, stojí za ním vědci z CERNU včetně těch z ČR, můžu si nastavit jazyk češtinu,
k výběru máš koncovky .com, ch, me, do objemu 500 MB schránky je zcela zdarma a není třeba vůbec nic platit. Pokud máte v rodině více emailů, jsou automaticky šifrované, není třeba k tomu nic dělat. Lze si tam emaily uchovávat a využít to místo cloudu. Je to šifrované a bezpečné. Pokud ti jde jen o tvoje skutečné jméno, aby nebylo někde ,,vláčeno", tohle je ideální volba. Pokud ti tedy nebude vadit, že služba není na Slovensku. Ale jak jsem psal, úřadům je to úplně jedno. A pro dokumenty a úřední poštu je lepší, mít to bezpečně uložené ve Švýcarsku než sice na Slovensku ale třeba na seznamu.sk apod.

A neni to ,,amerikansky server", jak píšeš. Tak aspoň něco z tvého požadavku by to splnilo...

Jak uvádí už ostatní, jméno v mailu není podmínkou, je to každému jedno. Můžeš mít jen třeba číslo nebo nesmyslné slovo. A není třeba jako pravý vlastenec trvat na domácí doméně, gmail nikomu vadit nebude a ani žádný úředník tohle řešit nebude ani nemůže.

Gmail, outlook.com a dalši veřejné emaily od velkých hráčů jsou v pohodě.
Něco rozumného "před zavináčem" je fajn. Záleží i podle toho, o jakou pozici se ucházíš. Nicméně adresy typu mohutnykokot@gmail.com se do CV fakt nehodí - bez ohledu na to, co za práci hledáš.

Pekny den poprajem a dakujem za Vase odpovede.

Tento dotaz som napisal po doruceni listu (klasika-papier do schranky) spravcom bytov, ktory mi pise ze mi bude uctovat za odber teplej/studenej vody priemer za uplynulu rok, pretoze som neposlal aktualne udaje mailom.

Mail s aktualnymi udajmi som samozrejme poslal, ale mailova adresa (nazov mailu) nebol na moje meno.
V spominanom liste sa pani podpisala a uviedla aj telefon. Po telefonickom rozhovore, kde som uviedol nazov mojho mailu, mi aj tak nebola schopna odpovedat.
Ale (ako plus) na druhy den zavolala.
Zdovodnila to tak, ze keby som mal v nazve mailu hoci 12345, alebo abcde, tak si si zisti od koho je dany mail.
Kedze som mal v danom nazve mailu xxxova, (nieco ako teranova, ale teranova to urcite nebolo), tak predpokladala zenske meno, ktore na mojej adrese neexistuje (takze mu nevenovala pozornost).
Ale ma informovala ze minimalne 70% korespondentov pouziva svoje meno v nazve mailu.

Nechcem riesit pristup pracovnikov k mailom v sirokej sfere roznych organizaciach, ale naopak chcem znizit riziko nedorozumeni.
To je moja odpoved na:
"nedávej do emailu jménu. Vlastní ani smyšlené. Na komunikaci to není vůbec potřeba"
"jméno v mailu není podmínkou, je to každému jedno"
.

Děláš z toho zbytečně vědu.

Ověřené řešení celého zapeklitého problému je překvapivě jednoduché - mít (minimálně) dva maily:

1) pro oficiální komunikaci a důvěryhodné služby. Např. ve tvaru Jan.Novak@seznam.cz

2) pro všechny ostatní aktivity, nějaký neutrální anonymní mail, třeba s přezdívkou, např. ufoun@seznam.cz

Pekny den Ti poprajem,

je mi to uplne jasne a pisem to aj v dotaze.
add 1) "spolahlivy mail, (na prave meno) v podstate len na komunikaciu s organmi statu"
add 2) "mam roky niekolko mailov u roznych poskytovatelov"

Takze celkom nechapem Tvoju reakciu.

Mam rad tuto poradnu a vsetkych, co sa o jej chod staraju.
Nie som konfliktny typ a som rad za informacie, ktore som ziskal.

Moja odpoved "19.05.2021 19:28" bolo podakovanie a vysvetlenie, preco som danu temu otvoril.

Tak neviem, preco Tvoje reakcie.

Chapu, ze chces jit cestou nejmensiho odporu, ale pokud narazis na blba, ktery si neprecte email, protoze se mu nelibi jmeno, tak jako sorry, ale kdyz se budes snazit vyhovet kazdymu debilovi, tak nebudes delat nic jinyho, nakonec te umori k smrti.

Nicmene odpovedi jsou vazne jednoduche, bud zvol mistniho poskytovatele hostingu, ktery k tomu ma i email, coz ma skoro kazdy a porid si vlastni domenu a muzes mit dle libovule a dostupnosti "sve" i to za zavinacem. Nebo vyuzij nejake bezne freemailove sluzby, kterou mas v oblibe a udelaj si tam dalsi email ve tvaru jmeno.prijmeni.

Jestli ti muzu dat radu, ze outlook.com u Microsoftu, pokud tam treba uz ucet mas, tak poskytuje moznost vytvoreni aliasu. Jednoduse tvuj bezny email, co ted pouzivas, dejme tomu jufo(zavinac)outlook.com a "novy" email (alias) jmeno.prijmeni(zavinac)outlook.com budou padat do stejne schranky. A je to. :-)

Naprosto souhlasím. Přece ten email dole PODEPÍŠEŠ, proč by si baba neměla přečíst email jen proto, že je v názvu třeba ,,kopretina".

Navíc já si třeba v protonmailu můžu navolit název, který se lidem zobrazuje. Takže můžu mít třeba kopretina@protonmail.com, ale v nastavení si dám ,,Juraj Jánošík". A když ta baba koukne na email, uvidí email od Juraj Jánošík, i když skutečný název je kopretina@protonmail.com.

Proto jsem psal, že NEMUSÍŠ dávat přímo do názvu emailu své jméno. To si můžeš zvolit AŽ PAK V NASTAVENÍ, pokud ti tedy jde o jméno, které uvidí příjemce tvého emailu.

Ahoj jakovlev. Nepises odpoved mne, ale ak dovolis, mal by som dve otazky.

1. Da sa tato vlastnost uplatnit len v "protonmailu", alebo alebo aj u ineho providera (napr. seznam, gmail ...)
2. Ked si zriadim mail na "protonmailu", bude sa tato vlastnost zobrazovat aj (babam) na roznych mailovych klietoch (ktore neviem ani odhadnut).

Ahoj,

1) To netuším. Léta používám výhradně protonmail. Ale není nic snazšího, než si jinde udělat účet a zkusit si to nastavit, jak potřebuješ. A pak odeslat. Třeba na jinou emailovou adresu, kterou si uděláš jen pro jednou. Nemusíš ji už nikdy použít. A pak uvidíš.

Tady máš emailovou adresu třeba jen pro jedno použití a nemusíš proto nic dělat, je to automaticky. Na tu si můžeš něco poslat a pak už jí nikdy nepoužít. https://www.guerrillamail.com/inbox

2) Babám se bude ukazovat jméno (nebo cokoliv jiného), které si nastavíš. Je úplně jedno, co používají baby. Ten email jde OD TEBE. A TY si nastavíš jméno, které se jim má ukázat. Viz. obrázek. Samozřejmě pokud budou chtít, můžou vidět tvou skutečnou emailovou adresu např. kopretina@protonmail.com, pokud dají odpovědět apod. Ale na první pohled uvidí pouze to jméno, které si nastavíš ty podle svého.

A opět platí to stejné. Je to zdarma. Vyzkoušej si to. Máš to na pár minut práce a uvidíš sám, co ti vyhovuje. Každému vyhovuje něco jiného. A má pro to své důvody. Vyzkoušej sám různé služby, co ti tady kdo radí a pak se rozhodni podle svého, co je nejlepší pro tebe.