Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno .htaccess blokovani IPv6

Borci nevite jak blokovat adresy typu IPv6 ?
Vim ze hodne zdejsich uzivatelu pouziva Wordpress, IPv4 filtrovat a blokovat jdou, ale u IPv6 blokovani nefunguje.
Nejaky napad ?

Blokovani pouzivam pres .htaccess
Jde o blokovani konce urcite adresy ne uplne "celeho" rangu.
K nefunkcnosti doslo po update jadra Wordpress. Porovnani a obnoveni .htaccess ve kterem po overeni nedoslo k zadne zmene blokovani nekterych uzivatelu (spameru) s IPv6 prestalo fungovat.

Provadim to podle vzoru : https://httpd.apache.org/docs/2.4/howto/access.html
Vim ze nekde delam chybu, ale proste ji nevidim. Mozna pouzivam spatny format adres IPv6.
---

Proti spammerom by som použil nejakú overovaciu metódu v javascripte

Ono nejde ani tak o blokovani komentaru nebo prihlaseni, ale delal jsem to pres redirection. (uzivatele s urcitou IPv6 byli PHP scriptem odmitnuti a presmerovani na BAN stranku)

Ono by pomohlo keby nahráš svoj htaccess.

uzivatele s urcitou IPv6 byli PHP scriptem odmitnuti a presmerovani na BAN stranku

Ale toto je iná vec, to je presmerovanie na úrovni php skriptu, htaccess dáva možnosti presmerovať na úrovni web servera.

Ty v podstate môžeš použiť obe metódy. Ale možno v tom php to bude jednoduchšie.