Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na nastavení e-mailu

Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Jde nějak u seznam e-mailu nastavit meil tak, aby u určitých meilů nebylo možné poštu doručit a odesílateli se to vrátilo zpátky s tím, že zprávu není možné doručit? Nutné je, aby věděl o tom, že e-mail nebyl doručen.
Díky

Měl jsem to kdysi také tak pro nějaké otravy, co furt posílali řetězové maily všem. Nedali si říct, že o to nestojím. Tak jsem na Seznamu vytvořil filtr s automatickou odpovědí: Vašem zpráva nebyla doručena, protože si adresát Vaši mailovou adresu zablokoval.
Asi o pravosti moc nepřemýšleli, ale brzy toho nechali.

Mám kapacitu schránky 500 MB. Jednou jsem se naštval a schránku zaplnil na maximum koncepty emailů s přílohami, aby byla schránka zcela plná. Aby mě nemohla jedna konkrétní osoba kontaktovat (moje žena). Osobně jsem zkoušel, že tam žádný email nedorazil a vrátil se jako nedoručený. O schránku jsem nepřišel a za měsíc ji zase vyprázdnil, ale neřeší to otázku tazatele, který potřebuje vyselektovat od koho ano a od koho ne. Mně tam nemohl psát nikdo. Adresa byla sice platná, ale email se vrátil jako nedoručitelný.

Abych si kvůli tomu zablokoval mail, který je používaný pro komunikaci i s jinými lidmi, to mi připadá postavené na hlavu. Filtr by byl dostatečné řešení. Potom si manželka může kontaktovat jak chce - tebe to nebude obtěžovat a ona když nedostane žádnou odpověď, tak ji to pravděpodobně přestane časem bavit.

Ale to už zabíháme trochu jinam.

Bohužel každá odpověď pouze potvrdí, že mailová adresa je platná.

To je hloupost. Platná adresa je ta, ze které se mail nevrátí jako nedoručitelný.
Za mne funguje odhlašování, pokud tam ta možnost je, použiji ji a maily přestanou chodit.
Pokud tam není, nastavím filtr na serveru a maily označuju jako spam a přesouvám do spamového koše. Každý normální filtr by měl na to reagovat a upravit spamová pravidla a podobné maily pak brát jako spam.