Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Typografie - jednotky

Dobrý den,

jak správně typograficky napsat např. mikroampér? μA nebo odděleně μ A? Co jsem našel, tak by to mělo být dohromady, nicméně na internetu jsou i opačné případy, tak se chci pro jistotu ujistit :D

Děkuji

dost dobře správně je to "uA". neprojde to akorát ve škole a podobných ústavech, kde si to humanitně založení vzdělanci pletou s ukrajinou.
jestli záleží na počtu mezer, má být za základní číslovkou mezera. ale když se mi to zrovna nelíbí, tiše se na mezery vyignoruju. do školy už nechodím ani nikde nepublikuju.
wikan to má úplně vzorně.